Mine sisu juurde

Vikipeedia:Autoriõiguse loa taotlemine

Allikas: Vikipeedia

Selleks et autoriõigusega kaitstud materjali Vikipeedias kasutada, ei ole piisav küsida luba ainult selle Vikipeedias kasutamiseks. Kuna Vikipeedia sisu tohib kasutada igaüks mis tahes otstarbel, siis peab vähemalt sama vabalt olema lubatud kasutada ka materjale, mida soovitakse Vikipeediasse lisada. Harilikult tuleks luba küsida materjali avaldamiseks litsentsi CC BY-SA 4.0 tingimustel ja võimalusel lisaks ka litsentsi GFDL tingimustel.

Loa taotlemiseks võta ühendust otse autoriga, selgita milleks luba küsid ja palu tal saata nõusolek e-kirjatsi Wikimedia loakinnituse süsteemi. Oluline on autorile selgitada, et kui ta annab materjali kasutamiseks nõusoleku, siis Vikipeedias kasutatava litsentsi järgi tohib seda materjali kasutada mitte ainult Vikipeedias, vaid ka igal pool mujal ja mis tahes eesmärkidel, ka ärilistel eesmärkidel ning autor seejuures loobub õigusest saada materjali kasutamise eest autoritasu.

Kui autor on nõus luba andma, siis peaks ta seda kinnitama, saates aadressile permissions-et<ätt>wikimedia.org e-kirja. Eelistatult võiks autor saata lubakirja enda ametialaselt e-posti aadressilt või aadressilt, mis on kontrollitav tema kodulehe või kolmanda osapoole avaldatud veebilehe kaudu. Autor võib kasutada järgmist näidiskirja:

Kinnitan, et olen aadressil [veebilehe URL] avaldatud teose [teose pealkiri või kirjeldus] autor ja annan nõusoleku avaldada see pöördumatult Creative Commonsi litsentsi "Autorile viitamine + jagamine samadel tingimustel 4.0" (CC BY-SA 4.0) alusel.

Olen teadlik, et annan sellega kõigile õiguse kasutada nimetatud teost litsentsi tingimustel, seda ka ärilisel eesmärgil ja muudetud kujul ning et teost tohib kasutada ja levitada ka väljaspool Vikipeediat ja sellega seotud veebiprojekte.
 
[autori nimi]

Luba teost kasutada arhiveeritakse Wikimedia loakinnituse süsteemis. Kui luba teksti kasutamise kohta on üheselt mõistetav ja nõuetekohane, siis postitab loa kinnitanud vabatahtlik selle piletinumbri seotud Vikipeedia artikli arutelusse. Loa kontrollimiseks võtta ühendust kellegagi, kel on süsteemi juurdepääsuõigus.