Mine sisu juurde

Vatican Media

Allikas: Vikipeedia
Vatican Media
Riik Vatikan
Asutatud 1983
Asutaja Johannes Paulus II
Omanik Püha Tool
Tähtsad isikud Stefano D'Agostini, Director
Koduleht
Official site

Vatican Media (endine Centro Televisivo Vaticano ) on Püha Tooli riiklik ringhäälinguorganisatsioon, mis asub Vatikanis ja mis läks eetrisse esimest korda 1983. aastal.

Kanali ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Paavst Johannes Paulus II poolt 1983. aastal loodud Vatican Media on alates 1996. aasta novembrist Vatikaniga seaduslikult seotud institutsioon.

Peamised meediateenused, mida see osutab, on otseülekanded, igapäevane abi teistele meediakanalitele, teleprogrammide loomine ja arhiivivarude kontroll.

Organisatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Juhatus[muuda | muuda lähteteksti]

Direktorid[muuda | muuda lähteteksti]

Peadirektorid[muuda | muuda lähteteksti]

Administratiivsekretärid[muuda | muuda lähteteksti]

Missioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Vatican Media peamine eesmärk on katoliikluse universaalne laienemine, luues televisioonimaterjale ja edastades pilte paavstist ja Vatikani tegevusest.

Programmid[muuda | muuda lähteteksti]

Programmid põhinevad peamiselt Vatikanis toimuval. Eetris näidatakse igapäevaseid palveid nagu Angelus, üldist publikut kolmapäeviti ja erinevaid pidustusi. Samuti edastatakse paavsti rännakuid ümber maailma. Igal aastal edastab CTV Vatikanis umbes 130 sündmust ja hõlmab paavsti igapäevaseid avalikke tegevusi ning tema peamisi tegevusi väljaspool Vatikani.

  • "Octava dies" – 25-minutine nädala kokkuvõte, mida edastatakse kogu maailmas alates 1998. aasta lihavõttepühadest. Seda edastavad ka Itaalia katoliku telekanalid ja sellised uudisteagentuurid nagu APTN. See on saadaval inglise ja itaalia keeles Vatikani veebisaidil (eetris igal pühapäeval kell 12:30 pärast Angelust).

Edastamine (Vatikani televisioonikeskus)[muuda | muuda lähteteksti]

Otseülekandeid tehakse Vatikani veebilehel ja teistes Itaalia katoliku telekanalites nagu Telepace või TV2000 ja välismaiste telekanalite nagu KTO. Vatikanil aga pole oma telejaama. Kui paluda, pakub Vatican Media pilte ka teistele telekanalitele Vatikani sündmuste või paavsti visiitide ajal üle maailma. Vatikanis võib see pakkuda abi pressikeskuste ja pressikonverentside loomisel ja üles seadmisel, samuti spetsiaalsetele ajakirjanikele pakutavaid teenuseid ning välistele telekanalitele mõeldud video- ja audioabi. "See viib aastas läbi umbes 130 otseülekannet, produtseerib dokumentaalfilme, loob nädala kokkuvõttesaate "Octava Dies", mida levitatakse rahvusvaheliselt ja on kogu oma materjalide arhiivi. Pühapäeviti kasutab jaam Intelsati paavsti Angeluse edastamiseks Ameerika Ühendriikidesse. " [1]

Tootmine[muuda | muuda lähteteksti]

Vaticani Media tootis paavst Johannes Paulus II ja Benedictus XVI valitsusajal palju dokumentaalfilme. Tehti dokumentaalfilme paavstide elust, Vatikani linnast ja katoliikluse peamistest kirikutest. Filme edastati inglise, hispaania, prantsuse jpm keeltes.

Arhiivikeskus[muuda | muuda lähteteksti]

Vatican Media omab enam kui 10 000 salvestusega raamatukogu, mis koosneb 4000 tunnist salvestistest ja paavst Johannes Paulus II pontifikaadi piltidest alates 1984. aastast. See raamatukogu on avatud välismaistele telekanalitele ja dokumentaalfilmide produtsentidele kogu maailmast. Vatikani meediakeskus on avatud esmaspäevast laupäevani kell 9–13.

Logod[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Vatican City State Press, Media, TV, Radio, Newspapers - television, broadcasting, government, censorship, agency". www.pressreference.com. Retrieved 2019-11-19.