Urmas Puhkan

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Urmas Puhkan (sündinud 20. veebruaril 1967 Nadalamas) on eesti keraamik.

Ta lõpetas 1992. aastal Eesti Kunstiakadeemia keraamika erialal. Juba õpingute ajal osales näitustel ning on 1988. aastast tegutseva kunstirühmituse Neoeksprepost asutaja.

Ta on loonud skulpturaalset keraamikat, kureerinud keraamika näituseid nii Eestis, kui ka välismaal, olnud üheks ARS Keraamikakeskuse algatajaks.

Puhkan on üks varasemaid stuudiokeraamika viljelejaid Eestis, tema eestvedamisel avati Tallinna vanalinnas 1993. aastal Asuurkeraamika – esimene omataoline keraamika töökoda-galerii Eestis, kus külastajad said tutvuda nii keraamika kui ka selle valmimisprotsessiga. Ühiselt on arendatud keraamika eriala ja korraldatud näitusi nii Eestis kui ka välismaal. Alates 2008. aastast MTÜ-na tegutsev Asuuritorn jätkab keraamikakeskusena vanalinnas alustatut keskaegses linnamüüris asuvas Loewenschede tornis, kus korraldatakse keraamikanäitusi, -esitlusi ja -koolitusi.[1]

Puhkan on olnud Kohila rahvusvahelise keraamika sümpoosioni korralduskomitee liige.[1]

Ta on ka kaasaegsele tarbekunstile ja disainile keskendunud Hop galerii nõukogu liige. Alates 1993. aastast alates on Urmas Puhkani loomingut eksponeeritud enam kui 60 näitusel nii Eestis kui ka välismaal.[1] Alates 1996. aastast on ta Eesti Keraamikute Liidu liige.

Urmas Puhkan on alates 2005 juhtinud Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonda.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 Urmas Puhkani isikunäituse "Närvid" pressiteade, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi pressiteade, 17.04.2018

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]