Mine sisu juurde

Udo Ulfkotte

Allikas: Vikipeedia
Udo Ulfkotte
Udo Ulfkotte (2015)
Sünninimi Udo Konstantin Ulfkotte
Sünniaeg 20. jaanuar 1960
Lippstadt, Saksamaa
Surmaaeg 13. jaanuar 2017
Rahvus sakslane
Haridus Freiburgi Ülikool,
Londoni Ülikool
Tegevusala ajakirjanik
Sai tuntuks raamatuga "Ostetud ajakirjanikud" ja süüdistustega Luure Keskagentuuri kohta

Udo Konstantin Ulfkotte (20. jaanuar 196013. jaanuar 2017) oli saksa vandenõuteoreetik ja ajakirjanik, Frankfurter Allgemeine Zeitungi poliitikatoimetaja aastatel 1986–2003.

Udo Ulfkotte sündis kristlikus perekonnas, kuid 21-aastaselt sai temast ateist. Ta õppis Freiburgi ja Londoni ülikoolis õigusteadust ja poliitikat, töötas Helmut Kohli valitsuses nõunikuna. Aastatel 1986–1998 elas ta paljudes islamiriikides, 1999–2003 oli Konrad Adenaueri Fondi töötaja. Ulfkotte andis välja ajakirja Whistleblower, mis räägib Saksa meedias kajastamata teemadest. 2008. aastal kavatses Udo Ulfkotte osaleda Hamburgi kohalike omavalitsuste valimistel Saksamaa Keskerakonna nimekirjas, kuid loobus sellest hiljem. Ulfkotte oli seotud saksa parempoolsete organisatsiooniga Pax Europa. Pax Europa ja Ulfkotte olid liikumapanevaks jõuks Brüsselis 11. septembril 2007 toimunud protestimeeleavaldusel loosungiga "Peatage Euroopa islamiseerumine".

Raamat "Ostetud ajakirjanikud"

[muuda | muuda lähteteksti]

2014. aasta oktoobris andis Udo Ulfkotte intervjuu telekanalile Russia Today, kus ta väitis, et Luure Keskagentuur tegeleb ajakirjanike töölevõtmise ja neile altkäemaksu andmisega, et need omakorda tegeleksid Ameerika Ühendriikide ülistamisega massimeedias. Sellest kirjutab ta ka oma raamatus "Gekaufte Journalisten" ("Ostetud ajakirjanikud"), mis ilmus samal aastal (eestikeelne tõlge avaldati 2019. aastal).

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]