Tracy McGrady

Allikas: Vikipeedia
TracyMcGrady.jpg

Tracy Lamar McGrady (sündinud 24. mail 1979 Bartows) on USA endine korvpallur.

McGradyt kasvatasid tema ema Melanise Williford ja vanaema Roberta. Spordialadest meeldis McGrady'le alguses pesapall ja ta unistas isegi profiliigasse jõudmisest. Mõned arvavadki, et ta võiks mängida hoopis pesapalli profiliigas, mitte aga NBA-s korvpalli.

Praegusel hetkel kuulub see mees kindlalt NBA 10 parema tagamängija hulka. Tõsist korvpalli hakkas mees juba oma keskkooliaastatel Auburndale High keskkoolis. Ta viskas seal 23,1 punkti mängus ning võttis kõigele lisaks ka veel 12,2 lauapalli. See 2 meetri ja 3 cm pikkune praegune NBA tagamängija pidi Zion Christian Academys, kus ta samuti veel keskkoolis mängis, sest ta kutsuti sinna, täitma platsil vahel lausa viie mängija kohta. See tähendab, et ta pidi vahel mängima tsentrit, siis äärt jne. Ülikoolis ta ei käinudki ja andis kohe end 1997. aasta drafti nimekirja. Nii valitigi Tracy McGrady lõpuks 1997. aasta draftis 9. valikuna Toronto Raptorsisse. Seal mängis ta kolm aastat. Algusaastad Raptorsis polnud sugugi roosilised. Ta viskas 8–9 silma mängus. Kuid siis kolmandat aastat Torontos mängides hakkas ta viskama keskmiselt 15–16 punkti mängus. Hooajal 2000/2001 asus ta mängima Orlando Magicusse. Orlandole oli ta kasulik pallur, sest ta viskas seal tavaliselt 25–30 punkti mängus. Samuti on mees hea lauapallide hankimises, tal on kiirust ja hea hüppevõime. Sellest, et ta on üks NBA parimaid annab tunnistust see, et ta võib mängu vajalikul hetkel enda peale võtta, saab korvi all hästi mängitud ja ega ta kolmesejoone tagant ka kehvasti viska.

Enne 04/05 hooaega vahetati T-Mac Rocketsisse. T-Mac ei ole kunagi NBA playoffi esimesest ringist edasi saanud. 2008/09 playoffis pääses Rockets esimesest ringist edasi, kuid seda ilma McGrady abita, kes on vigastusega väljas. Rockets võitis ka järgmise ringi esimeses mängus Lakersit.