Top Gear

Allikas: Vikipeedia
Saatejuhid Richard Hammond, James May ja Jeremy Clarkson.

"Top Gear" on Emmy auhinnaga pärjatud BBC humoorikas sari mootorsõidukitest, peamiselt autodest. Saade põhineb aastatel 19772001 jooksnud samanimelisel sarjal ja käivitati pärast põhjalikke muudatusi aastal 2002. Saadet juhivad Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May. Saate tegemisse on kaasatud salapärane rallisõitja The Stig, keda mängiv isik on tundmatu.

Saatel on umbes 350 miljonit vaatajat üle kogu maailma.[viide?]

Uued episoodid linastuvad Suurbritannia kanalil BBC Two. "Top Geari" näidatakse paljudes teisteski kanalites, sealhulgas välismaal. Saate populaarsus on viinud oma versiooni loomiseni Austraalias ("Top Gear Australia", lõpetatud), USA-s ("Top Gear"), Venemaal "Top Gear Russia" (lõpetatud), Koreas, Hiinas ja Prantsusmaal.

"Top Gear" on saanud nii kiitust kui kriitikat sisu ja saatejuhtide kommentaaride pärast. Keskkonnauuringute agentuur on süüdistanud BBC-d selle eest, et too on lubanud "Top Geari" võttegrupil keskkonda rikkuda.

Märtsis 2015 ründas Jeremy Clarkson füüsiliselt ühte Top Geari produtsenti, kui saatejuhtidele ei toodud sooja sööki. Peale seda, 25. märtsil 2015, otsustas BBC tema lepingut mitte uuendada, kuigi Jeremy Clarksoni tööle ennistamise petitsioonile koguti üle miljoni allkirja. Ka 22. hooaja viimased kaks episoodi, kus Clarkson oli, jäävad eetrisse laskmata. Top Geari tulevik on hetkel ebakindel, aprillis 2015 teatasid Richard Hammond ja James May, et ilma Jeremy Clarksonita nemad ei jätka.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]