Tom Stoneham

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tom Stonehami inauguratsiooniloeng "Taju ja kujutlus" ("Perception and Imagination") Yorki Ülikoolis 2009. aasta oktoobris

Tom Stoneham (Thomas Marmaduke Stoneham; sündinud 1973) on Briti filosoof, filosoofiaprofessor Yorki Ülikoolis Inglismaal. Ta on kaitsnud magistrikraadi (MA) Oxfordi Ülikoolis ning magistri- ja doktorikraadi (MPhil, PhD) Londoni Ülikoolis. Stoneham tegeleb peamiselt metafüüsika, epistemoloogia, filosoofilise loogika ning George Berkeley filosoofia uurimisega.

1994–2000 pidas ta loenguid Oxfordi Ülikoolis. Hiljem on ta olnud lektor ja 2008. aastast professor Yorki Ülikoolis, 2006–2014 ka filosoofiaosakonna juhataja[1].

Stoneham on avaldanud kirjutisi mitmetel filosoofilistel teemadel nagu eneseteadvus, metafüüsiline nihilism ning loogika ja keelefilosoofia. Peamiselt tuntakse teda Berkeley-uurija ning 2002. aastal ilmunud raamatu "Berkeley's World: An Examination of the Three Dialogues" (Oxford University Press) autorina, kes on samas valdkonnas kirjutanud ka arvukalt artikleid ja peatükke koguteostesse.

2015. aasta novembris kirjutas Stoneham alla avalikule kirjale protestiks Yorki ülikoolis rahvusvaheliseks meestepäevaks kavandatud ürituse keelustamise vastu[2][3][4].

Stoneham on filosoofiaajakirja Mind toimetaja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]