Temnikova ja Kasela galerii

Allikas: Vikipeedia
Kai kunstikeskus ja Temnikova ja Kasela galerii hoone, Peetri tänav 12

Temnikova & Kasela galerii on Eesti kunstigalerii, mida juhivad galeristid Olga Temnikova ja Indrek Kasela. Galerii tegutseb Tallinnas Noblessneri linnakus Peetri tänav 12.

Varem asus galerii aadressil Lastekodu tänav 1 ja veel enne seda Müürivahe 22.

Temnikova & Kasela galerii asutasid 2010. aastal varasema galeriijuhtimise kogemusega kunstnik ja graafiline disainer Olga Temnikova ning Indrek Kasela, loomeettevõtja, filantroop, kinoomanik ja filmiprodutsent. Galerii pakub kohalikku ja rahvusvahelist professionaalset esindatust väljakujunenud ja tärkavatele kunstnikele Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Galerii on vahendanud eesti kunsti Kiasma ja Deutsche Banki kogudesse ning Venemaa, Soome, Austria ja Inglismaa erakogudesse.

Temnikova & Kasela galerii esindab järgmisi kunstnikke: Jaan Toomik, Kaido Ole, Kris Lemsalu, Krista Mölder, Merike Estna, Inga Meldere, Edith Karlson, Flo Kasearu, Sigrid Viir, Jaanus Samma, Kaarel Kurismaa, Mikko Hintz, Oleg Frolov, Olga Chernysheva, Marko Mäetamm, Nik Kosmas.

Galerii on vahendanud ka Raul Meele, Valeri Vinogradovi, Maarit Murka, Peeter Lauritsa ja Andris Vitolinši töid ning korraldanud jaapani kunstnike O Juni ja Takeo Hanazawa, briti kunstniku Lucian Freudi graafika ja Aki Kaurismäki filmide kunstniku Markku Pätilä näitusi.

2015. aastal valiti Frieze New York kunstimessil Temnikova & Kasela esitatud Kris Lemsalu installatsioon "Whole Alone 2" viie parima väljapaneku hulka.[1]

2019. aastal valiti Temnikova & Kasela esimese Baltimaade galeriina osalema Art Basel kunstimessil Baselis, Šveitsis.[2]

Näitusi[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Lauri Tankler (15.05.2015). "ERR New Yorgis: Eesti galerii pälvib maailma suurimal kunstimessil kiidusõnu". ERR kultuur.
  2. "Temnikova & Kasela galerii osaleb esimesena Baltimaadest Art Baseli kunstimessil". ERR kultuur. 03.06.2019.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]