Teiste elu

Allikas: Vikipeedia
Teiste elu
Das Leben der Anderen
Žanr draamafilm
Režissöör F. H. von Donnersmarck
Stsenarist F. H. von Donnersmarck
Helilooja Gabriel Yared
Stephane Moucha
Peaosades Ulrich Mühe
Martina Gedeck
Sebastian Koch
Ulrich Tukur
Produtsent Max Wiedemann
Quirin Berg
Levitaja Sony Pictures Classics
Buena Vista International
Lions Gate Entertainment
Esilinastus Saksamaa 23. märts 2006
Eesti 14. september 2007
Kestus 137 minutit
Riik Saksamaa
Keel saksa
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Teiste elu" (sks Das Leben der Anderen; kasutatud ka pealkirja "Teiste elud") on parima võõrkeelse filmi Oscari võitnud 2006. aasta Saksa film. Film räägib Ida-Berliini kultuurilisest maastikust enne Berliini müüri langemist, mida kontrollis Saksa DV salapolitsei Stasi. Samuti võitis film 2006. aastal Euroopa filmiauhinna kui aasta parim film.

Tegevustik[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi "Teiste elud" tegevus toimub Ida-Berliinis viis aastat enne Berliini müüri langust ehk 1984. aastal. See oli aeg, mil Ida-Saksamaa valitsus kasutas tolleaegse salapolitsei Stasi abi, et julmalt inimeste järele nuhkida ja sellega oma võimu kindlustada.

Stasi ülemale Gerd Wieslerile (Ulrich Mühe) antakse ülesandeks nuhkida näitekirjanik Georg Dreymani (Sebastian Koch) ja tema kuulsa abikaasa Christa-Maria Sielandi (Martina Gedeck) järele. Antud operatsioon on riigile äärmiselt tähtis ja mängus on kõrgemate poliitiliste ringkondade huvid. Wieseler ei arvesta aga sellega, et mida sügavamale ta jälitavate maailma sukeldub, seda rohkem see teda muudab.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]