Teeviit (mess)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Teeviit oli põhi- ja keskkoolilõpetajaile suunatud infomess, mis toimus alates 1994. aastast igal aastal Tallinnas. Seda korraldasid Eesti Noorsootöö Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Messi eesmärgiks oli pakkuda noortele informatsiooni tulevase elu planeerimiseks: õppimise, vaba aja veetmise, töö ja palju muu kohta. Esimene mess toimus 17.19. novembril 1994, teine mess 1996 ning sellest alates igal aastal kuni 2017 aastani. Messi külastajate arv on jäänud 14 000 ja 20 000 vahele.

2013. aastal oli messil esindatud ligi 150 asutust, ettevõtet ja organisatsiooni.[1]

2018. aasta sügisest muutus noorte infomessina tuntud Teeviit järjepidevaks noorteinfo edastamise kanaliks, võttes üle noorteinfoportaali Stardiplats, mis vahendab noortele väärtuslikku infot digitaalsel kujul. Füüsilisel kujul Teeviida messi enam ei toimu, küll aga jääb noorsootöö nädal perioodiks, kus fokuseeritult toimub palju noortele suunatud teavitusüritusi. Loe noorsootöö nädalast rohkem Eesti Noorsootöö Keskuse alamlehelt Noorsootöö nädal.

Nüüdseks on Teeviit Eesti Noorsootöö Keskuse noorteinfo veebileht. Teeviit pakub noortele teavet ümbritsevast elust, toetab iseseisvust ja suurendab teadlikkust erinevatest võimalustest oma elu paremaks korraldamiseks. Veebilehel pakutakse vahetut infot ja teavet hariduse ning õppimise, töö ja karjääri, suhete, tervise ja ühiskonna alaste teemade osas.

Veebilehel on igal noorel võimalus registreeruda kasutajaks ning saada infot ja teadmisi, mis võimaldavad saadud kogemusi analüüsida ja mõtestada. Samuti on võimalus lugeda noorte kogemuslugusid, leida vajalikud kontaktid nõu ja abi saamiseks ning saada infot pakkumiste ja sündmuste kohta.

Taskuhäälingusaadete sari "Teeviit tulevikku"[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aasta suvel hakati tegema noorte taskuhäälingusaadete sarja "Teeviit tulevikku", mis kajastab neile olulisi ja põnevaid teemasid. Igas saates on külalistena teemaekspert ning noored.

Taskuhäälingusaated on välja töötatud koostöös noorte ja teema ekspertidega, mille tulemusena pakutakse noortele kvaliteetset, noorte huvidele ja vajadustele kohast informatsiooni uuenduslikul viisil. Sarja senised seitse saadet käitlevad suhteid ja turvalisust, rahvusvahelisi võimalusi, ettevõtlikkust, noorte osalust ja ka noorte tervist – nii vaimset, sotsiaalset kui ka füüsilist.

Taskuhäälingusaateid on võimalik kuulata YouTube'is, Spotifys ja SoundCloudis.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Reedel algab noorte infomess Teeviit 2013" Postimees, 26. november 2013

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]