Teeviit (mess)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Noorteinfoveeb Teeviit on Eesti Noorsootöö Keskuse noorteinfo veebileht. Teeviit pakub noortele teavet ümbritsevast elust, toetab iseseisvust ja suurendab teadlikkust erinevatest võimalustest oma elu paremaks korraldamiseks. Veebilehel pakutakse vahetut infot ja teavet hariduse ning õppimise, töö ja karjääri, suhete, tervise ja ühiskonna alaste teemade osas.

Veebilehel on igal noortel võimalus registreeruda kasutajaks ning alustada isikliku kogemustepagasi täitmisega, mis võimaldab omandatud kogemusi analüüsida ja mõtestada. Samuti on võimalus lugeda noorte kogemuslugusid, leida vajalikud kontaktid nõu ja abi saamiseks ning saada infot pakkumiste ja sündmuste kohta.

Podcastide sari "Teeviit tulevikku"[muuda | muuda lähteteksti]

2019 aasta suvel alustati "Teeviit tulevikku" noorte podcast'ide sarjaga, mis kajastab neile olulisi ja põnevaid teemasid. Igas saates on külalistena teemaekspert ning noored.

Podcast’ide saated on välja töötatud koostöös noorte ja teema ekspertidega, mille tulemusena pakutakse noortele kvaliteetset, noorte huvidele ja vajadustele kohast informatsiooni uuenduslikul viisil. Ühtekokku on sarjas seitse saadet erinevatel teemadel: suhted ja turvalisus, rahvusvahelised võimalused, ettevõtlikkus, noorte osalus ja ka noorte tervis – nii vaimne, sotsiaalne kui ka füüsiline.  

Podcast'e on võimalik kuulata youtube, spotifys ja soundcloudis.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

2018. a sügisest muutus noorte infomessina tuntud Teeviit järjepidevaks noorteinfo edastamise kanaliks, võttes üle noorteinfoportaali Stardiplats, mis vahendab noortele väärtuslikku infot digitaalsel kujul. Füüsilisel kujul Teeviida messi ennast ei toimu, küll aga jääb noorsootöö nädal perioodiks, kus fokusseeritult toimub palju erinevaid noortele suunatud infosündmuseid. Loe noorsootöö nädalast rohkem Eesti Noorsootöö Keskuse alamlehelt Noorsootöö nädal.

Teeviit oli põhi- ja keskkoolilõpetajaile suunatud infomess, mis toimus igal aastal Tallinnas. Seda korraldas Eesti Noorsootöö Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Messi eesmärgiks oli pakkuda noortele informatsiooni tulevase elu planeerimiseks: õppimise, vaba aja veetmise, töö ja palju muu kohta. Esimene mess toimus 17.19. novembril 1994, teine mess 1996 ning sellest alates igal aastal kuni 2017 aastani. Messi külastajate arv on jäänud 14 000 ja 20 000 vahele.

2013. aastal oli messil esindatud ligi 150 asutust, ettevõtet ja organisatsiooni.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Reedel algab noorte infomess Teeviit 2013" Postimees, 26. november 2013

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]