Teeviit (infoportaal)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Noorteinfoportaal Teeviit on veebipõhise info kanal, mis vahendab noortele vajalikku teavet hariduse, karjääri, suhete, tervise ja ühiskonna teemadel. Portaal avati 2018. aastal, kui senine noorte infomess Teeviit otsustati füüsilisel kujul lõpetada ja edaspidi vahendada noortele infot veebipõhiselt. Alates 2021.a veebruarist luuakse ja vahendatakse noortele infot eesti ja vene keeles. Noorteinfoportaal Teeviit haldab info vahetamiseks veebilehte www.teeviit.ee ning sotsiaalmeedia kanaleid: Facebook, Instagram, TikTok, V-Kontakte, YouTube, Spotifys ja SoundCloud.

Teeviit lähtub oma tegevustes Euroopa noorteinfo harta põhimõtetest ning kuulub Euroopa noorteinfo ja nõustamise agentuur ERYICA (European Youth Information and Counselling Agency) võrgustikku.

Portaali haldas ja tegevusi koordineeris kuni 2020. aastani Eesti Noorsootöö Keskus. 2020. aastal toimunud reorganiseerimise järgselt on portaal Haridus- ja Noorteameti haldusalas.

Teeviit teemakuud[muuda | muuda lähteteksti]

Koostöös noorte ning noortega töötavate spetsialistidega on alates 2019. aastast Teeviit portaal ning selle hallatavad kanalid tegutsenud teemakuude põhiselt, mille raames võetakse üks konkreetne teema kuu tegevustes fookusesse, so ilmuvad temaatilised artiklid, toimuvad veebinarid ja otseülekanded, tehakse koostööd teemavaldkonna asutuste ning ekspertidega.

2022. aasta Teeviit teemakuud leiab Teeviit portaalist.

Noorteinfo sündmused[muuda | muuda lähteteksti]

Noorteinfoportaal Teeviit korraldab ja veab eest noorte informeeritust toetavaid sündmusi ning kampaaniaid: Euroopa noorteinfo päev (ERYICA), Rahvusvaheline noortepäev (Unesco), üle-eestiline noorsootöö nädal, vaimse tervise teemakuu oktoobris, koolivaheaegade veebipõhised programmid #sisukasvaheaeg ja mitmed teised tegevused. Üle-eestilise noorsootöö nädala raames toimus 2020. aastal koostöös Liis Lemsalu ja Märt Aguga kampaania "Tantsuaktsioon" ning 2021. aastal koostöös Kristjan Lüüsi ja Karl-Gustav Kurniga kampaania "Lennurežiim".

Taskuhääling "Teeviit tulevikku"[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aasta suvel hakati tegema noortele suunatud taskuhäälingute sarja "Teeviit tulevikku", mis kajastab noortele olulisi ja põnevaid teemasid, näiteks füüsiline, sotsiaalne ja vaimne tervis, ettevõtlikkus ja ettevõtlus, suhted, rahatarkus, küberturvalisus, keskkond ja mitmed teised teemad. Saadetes on teise seas erinevatel teemadel üles astunud Sandra Raju, NOËP, Sander Rebane, Karl Killing, Laura Põldvere, Jüri Pootsman, Janek Õiglane, Mikael Parman, Anna-Kaisa Oidermaa ja mitmed teised.

Sarja on võimalik kuulata YouTube'is, Spotifys ja SoundCloudis.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Veebipõhine koolivaheaja programm #sisukasvaheaeg Ekspress Meedia 2021
  2. Noorsootöötaja vastutus infoajastul, Noortevaldkonna ajakiri MIHUS, Kaie Pranno 18.05.2021
  3. Kas võidab see, kellel on kõige rohkem infot?, Noortevaldkonna ajakiri MIHUS, Kadri Koort 12.09.2019
  4. Noorteinfo käsiraamat, Eesti Noorsootöötajate Kogu, Eesti Noorsootöö Keskus 2020

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]