Tee-punapõõsas

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Tee-punapõõsa põõsad
Õied
Tee tootmine
Tee-punapõõsa kuivatatud lehed
Tee-punapõõsa tee

Tee-punapõõsas (Aspalathus linearis) on põõsaliik liblikõieliste sugukonnast.

Taime lehtedest valmistatakse aafrika punast teed (rooibos). Lõuna-Aafrikas on tee-punapõõsas olnud populaarne paljude põlvkondade jooksul ning tänapäeval tarbitakse selle saadusi juba väga paljudes riikides.

Tee-punapõõsas kasvab Cederbergi piirkonnas, mis on väike mägine piirkond Lõuna-Aafrika lääneosas.[1]

Tee-punapõõsa värske leht sisaldab palju askorbiinhapet (C-vitamiini).[2]

Aastal 1772 tegi Rootsi loodusteadlane Carl Thunberg üleskirjutuse, "maa, millest inimesed tegid tee" taimest, mis on seotud tee-punapõõsa taimega. Traditsiooniliselt, kohalikud inimesed ronisid mägedes ja lõikasid nõelataolised lehed tee-punapõõsa taimedelt. Seejärel rullisid nad lehtede kimbud riidest kottidesse ja vedasid need eeslite abil nõlvadest alla. Järgnevalt raiuti lehed kirvega ja lömastati haamritega, enne kui need päikese kätte kuivama jäeti.

Suurim takistus tee-punapõõsa kaubanduslikul kasvatamisel oli see, et farmerid ei saanud tee-punapõõsa seemneid idanema. Seemneid on raske leida ja võimatu kaubanduslikult idandada.

Tee-punapõõsa taim on omane väikesele osale läänerannikust Lõuna-Aafrika lääneprovintsis. See kasvab sümbioosis kohalike mikroorganismidega ja varasemad katsed kasvatada taime väljaspool Lõuna-Aafrika piirkonda, näiteks Ameerika Ühendriikides, Austraalias ja Hiinas, on nurjunud. Teadlased spekuleerivad, et kliima muutused võivad ohustada tulevikus taimeliigi ellujäämist ja tee-punapõõsa tööstuse püsimajäämist. Mõned teadlased väidavad, et temperatuuride tõus ja sademetehulga vähenemine võivad järgmise sajandi jooksul viia taime väljasuremiseni.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Muofhe, M.L.; Dakora, F.D. (1999). "Nitrogen nutrition in nodulated field plants of the shrub tea legume Aspalathus linearis assessed using 15N natural abundance". Plant and Soil. 209 (2): 181–186. doi:10.1023/A:1004514303787.
  2. Morton, Julia F. (1983). "Rooibos tea, aspalathus linearis, a caffeineless, low-tannin beverage". Economic Botany. 37 (2): 164–73. doi:10.1007/BF02858780. JSTOR 4254477.
  3. "Climate change threatens rooibos". News24, IAB South Africa. 27 February 2012. Retrieved 27 April 2013.