Karjamaa Põhikool

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tallinna 15. Keskkool)

Karjamaa Põhikool on vene õppekeelega kool Tallinnas aadressil Karjamaa 1.

Töö eesmärk[muuda | muuda lähteteksti]

Karjamaa Põhikool
Kooli tüüp Keskkool Tallinnas
Direktor Tasimova Oksana Vasilievna
Klassikomplekte 1.-9. klass
Õpetajaid 47
Asukoht Karjamaa 1
Aadress Karjamaa 1, 10416 Tallinn
Koordinaadid 59° 26′ 56″ N, 24° 42′ 43″ E
Koduleht http://www.karjamaa.ee/

Kooli eesmärk on kujundada ja arendada õpilase isiksust, mis on võimeline integreeruma Eesti ja Euroopa ühiskonda, samuti parandada areneva kooli kui õppeaine, Eesti haridussüsteemi osa töötingimusi. Tänapäeval ehitatakse täiskasvanute (haldus, õpetajad, raamatukoguhoidjad, sotsiaal- ja psühholoogiateenindajad, meditsiini-, tehnikatöötajad), laste ja lapsevanemate ühisel jõul kool “avatud uste” kooliks.

Lugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kooli ajalugu sai alguse 1964. aasta sügisel, kui aadressil Copley 92 loodi kool, kus õpiti süvendatult matemaatikat ja füüsikat. See oli 15. keskkool, mille eesotsas oli direktor Jevgenia Mihhailovna Ševtšenko, entusiastlikest õpetajatest ja kõrgelt professionaalsetest spetsialistidest koosnev loominguline meeskond.

Füüsika-matemaatikakoolina tegutsedes oli kool vabariigis suurepärase mainega. Õpilased võtsid osa ja võitsid linna-, vabariiklikel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel. Lõpetajad astusid edukalt mitte ainult Eesti, vaid ka teiste riikide kõrgkoolidesse. Tartu Riikliku Ülikooli matemaatikateaduskonda astudes eelistati meie kooli matemaatikaklassi lõpetajaid. Gümnaasiumiõpilastel oli võimalus õppida õppe- ja tootmistsehhis erinevaid ameteid.

Aastatel 1988–2001 juhtis kooli Irina Kudrjavtseva. Koolis ei õpitud süvendatult mitte ainult matemaatikat, füüsikat ja keeli, vaid toimus ka kaks iluuisutamise spordiklassi. Tegutses rahvusvaheline sõprusklubi, kuhu kogunesid külalised NSV Liidu liiduvabariikidest, Ungarist, SDVst ja Kuubalt. Õpilastele meeldis töötada loomingulistes kollektiivides, osaleti laulupidudel, aitasid kaasa linna heakorrastamisele, töötasid suviti Eesti gümnaasiumiõpilasmalevas, reisisid mööda Eestit, Venemaal ja käisid rahvusvahelises lastelaagris Tšehhis.

Paljude õpetajate tööd on riiklikult tunnustatud. Austatud õpetaja tiitli pälvisid Lilija Lipilina ja Galina Grishko.[viide?]

4. septembril 1998 sai kool gümnaasiumi staatuse ja nimetati ümber Karjamaa Gümnaasiumiks.

Aastatel 2001–2020 juhtis kooli Anna Krylova. Teadjatest ja töövõimelistest inimestest uuenenud õppejõud säilitab parimaid traditsioone, arendab ja määratleb uusi suundi. Kooli traditsioonide hulka kuuluvad ainenädalad, pühad (teadmistepäev, gümnaasiumiõpilaseks initsiatiiv, jõuluõhtud, emadepäeva kontsert, sõbrapäev, maslenitsa, viimne kell), meie ja saksa laste (Saksimaalt) vastastikused sõbralikud külaskäigud.

Alates 2003. aastast on läbi viidud rahvusvaheline projekt “Keelekümblus”: alates 6. klassist õpetatakse eesti keeles viit ainet. Projektitegevused arenevad aktiivselt ka mitmel muul suunal: õpilaste ja lastevanemate sotsiaalpsühholoogilise abi keskuse Narkovaba Kool töö (koos Eesti Ragbi Föderatsiooniga), töö riskilastega 2010. aasta projektide raames. haigekassa, laagrid vähekindlustatud ja mittetäielike perede lastele, suvekoolilaagrid Eesti juhtivate psühholoogide osavõtul. Laste algatusvõime, loovuse ja andekuse arendamisele aitavad kaasa tunnid huviringides ja spetsiaalsetes loovrühmades (kooliteatri stuudios, kooris, kunstistuudios, spordisektsioonides).

2007/2008 tehti koolis kapitaalremont. Tänapäeval on koolimaja kaasaegne, ilus ja mugav. Kõikides kontorites on uus mööbel, paljud kontorid on varustatud kaasaegse infotehnoloogiaga.

Alates 1. septembrist 2014 on Karjamaa Põhikool Karjamaa Gümnaasiumi õigusjärglane (sihtasutus: Tallinna Linnavolikogu 20. märtsi 2014. a otsus nr 52), alates 1. septembrist 2010 Pelguranna Põhikooli õigusjärglane. (sihtasutus: Tallinna Linnavolikogu 11.02.2010 otsus nr 33 ).

Novembris 2020 sai kooli direktori kohusetäitjaks Oksana Tasimova, kes 2021. aasta juunis läbis konkursi ja sai Karjamaa Põhikooli direktoriks.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

{{#coordinates:}}: leheküljel ei saa olla üle ühe põhisildi