Super Mario Bros. 3

Allikas: Vikipeedia

Super Mario Bros. 3 ehk Super Mario Brothers 3 (Super Mario Vennaskond 3) on jätkuosa eelmistele mängudele. Mäng tehti Nintendo Entertainment System konsoolile ja ilmus uuesti Wii Virtual Console programmile.

Mängu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess on taas röövitud Bowseri poolt. Bowseri lapsed Koopalingsid Larry, Roy, Lemmy, Wendy, Iggy, Morton ja Ludvig ründavad oma õhulaevaga igasse kuningriiki ja nõiuvad kuningad loomadeks. Mario ja Luigi peavad enne printsessi päästmist vabastama kuningad needusest.

Mängus on uued koletised ja vanad koletised eelmistest Mario-mängudest. Mäng on kaardipõhine. Mängus on 8 maailmakaarti. Kaardi peal on numbritega märgistatud tasandid, Toadi majakesed, kust saab lisavõimeid, vaenlased, mõttemängupunktid, minilossid, kuningalossid ja õhulaevad. Kui tahad suunduda tasandisse, pead vajutama kaardil olles aktiveerimise nuppu. Tasandis peab jõudma jälle aja peale finišisse. Saab liikuda ka tagasi vasakule, kuigi finiš on alati vasakult paremale suunas. Kui tasand on läbi, avaneb tee kaardil uude tasandisse. Läbitud tasandisse naasta ei saa. Kui mängija kaotab tasandis elu, suundub ta tagasi kaardile. Minilossi lõpus peab mängija võitlema Boom-Boomiga. Bossile peab kolm korda peale hüppama. Kui see tehtud on, miniloss puruneb ja mängija pääseb edasi. Siis avaneb ka otsetee kaardi alguspunktis, minilossist edasi jätkamise punkti, juhuks kui mängija kaotab kõik elud. Kui mängija puudutab vaenlast kaardil, suundub ta automaatselt vaenlase tasandisse. Kui vaenlane on hävitatud, saab mängija lisavõimeid. Kui ta kaotab vaenlase tasandis elu, suundub vaenlane kaardil teise kohta. Mõttemängupunktides peab mängija leidma kaardipaarid või panema kokku pildi, nii saab lisaelusid või lisavõimeid. Kuningalossis annab Toad mängijale infot, kuidas kuningas needusest vabastada. Siis suundub mängija otse õhulaeva, kus ta peab lõpus peatama Koopalingse, kellele tuleb kolm korda peale hüpata. Kui mängija kaotab laevas elu, liigub laev kaardil teise kohta. Kui õhulaeva tasand on läbitud ja Koopaling hävitatud, vabastab mängija kuninga nõidusest ja suundub täiesti uuele maailmakaardile. Mängu saab mängida jälle kahekesi. Võidab see, kes esimesena päästab printsessi. Tasandid lähevad järjest raskemaks.