Steglitz-Zehlendorf

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Steglitz-Zehlendorfi rajoon

saksa Bezirk Steglitz-Zehlendorf


Pindala: 103 km²
Elanikke: 295 550 (31. oktoober 2010)
Rahvastikutihedus: 2869,4 in/km²
Berlin Steglitz-Zehlendorf.png
Map

Steglitz-Zehlendorf on Berliini linnarajoon, mis moodustati 2001. aasta haldusreformi käigus Steglitzi ja Zehlendorfi rajooni liitmisel.

Linnaosad ja rajooni üldilme[muuda | muuda lähteteksti]

Wannsee järv

Steglitz-Zehlendorfi rajoon koosneb seitsmest linnaosast:

Steglitz-Zehlendorfi rajoon hõlmab nii ulatuslikke puhkealasid kui ka elu- ja äripiirkondi. Rajooni lääneosas asub Wannsee järve ümber kujunenud puhkeala ning lõunaosas Grunewald koos Krumme Lanke ja Schlachtsee järvega, mida berliinlased suviti väga meelsasti külastavad.

Dahlemi linnaosas asub terve rida teadusasutusi ja Berliini Vaba Ülikool. Zehlendorf on peamiselt elupiirkond ning Lichterfeldet iseloomustab Gründerzeiti-aegne villapiirkond. Idapoolses Steglitzi linnaosas on tuntav tugevam linnaplaneering ning seal asub Berliini suuruselt teine kaubanduskeskus.

Elanikkond[muuda | muuda lähteteksti]

Rajooni piirkonnad on väga erineva asustustihedusega. Pool rajooni elanikkonnast elab Steglitzi ja Lichterfelde linnaosas. Steglitz on üks Berliini suurema asustustihedusega linnaosi, samas kui Wannsee on üks hõredamalt asustatuid. Wannsees elab vaid kolm protsenti rajooni elanikest, kuigi linnaosa moodustab ligi neljandiku rajooni pindalast.

Steglitz-Zehlendorf on Berliini kõige kõrgema elatustasemega rajoon, mille mitmeid elupiirkondi iseloomustab elanike suhteliselt kõrge sissetulek ja väike tööpuudus. Dahlem, Zehlendorfi järve- ja metsaalad ning Lichterfelde-Westi villakoloonia kuuluvad kesklinna kõrval Berliini eelistatumate elupiirkondade hulka. Rajooni elanike keskmine vanus on kõrgem kui Berliinis keskmiselt.

Vaatamisväärsused[muuda | muuda lähteteksti]

Berliini botaanikaaed
  • Bierpinsel (tõlkes „Õllepintsel“) – 1970. aastate stiilis restoranitorn Steglitzis
  • Berliini botaanikaaed
  • Düppeli muuseumküla
  • Wannsee järv
  • Lichterfelde-Westi villakoloonia – 1860. aastatest pärinev eksklusiivne munakivitänavatega elamupiirkond