Starobin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Starobin

valgevene Старобін * / Starobin *transkriptsioon: Starobin
vene Старобін Starobin

Pindala: 8,23 km²
Elanikke: 5755 (2013)

Koordinaadid: 52° 44′ N, 27° 28′ E
Starobin (Valgevene)
Starobin

Starobin on alev Valgevenes Minski oblastis Salihorski rajoonis. Alev on Starobini külanõukogu halduskeskuseks. Starobin asub Sluči jõe kaldal.

Starobinis on gümnaasium ja muusikakool. Alevis on kultuurimaja ja kaks raamatukogu. Alevis tegeletakse metsandusega ja töödeldakse puitu, tähtsaimaks tegevusalaks on aga turbabrikettide valmistamine. Suurimaks vaatamisväärsuseks on õigeusu kirik aastast 1859.

Starobinis on sündinud nõukogude näitleja Galina Makarova.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Asulat mainitakse esimest korda XVI sajandil. Starobin oli toona osa Słucki vürstiriigist, mis kuulus Olelkowiczitele, seejärel aga Radziwillidele. Aastal 1654 sai asula õiguse iga nädal turg avada, samuti võis seal neli korda aastas laata pidada. Alev sai Starobinist aastal 1680, toona kuulus see Navahrudaki vojevoodkonda.

Poola jagamisel läks Starobin aastal 1793 Venemaa koosseisu. Seal kuulus Starobin Minski kubermangu. Alev läks koos ümbruskonna asulatega XIX sajandi alguses Wittgensteinide valdusesse, hiljem aga kuulus see Hohenlohedele. Aastal 1886 oli alevis kaks õigeusu kirikut ja kaks poodi, üks tavaline ja kolm juutide kooli, õllevabrik.

1919. aastal hakkas Starobin kuuluma Valgevene NSV koosseisu.

Pilte[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]