Smokie

Allikas: Vikipeedia

Smokie on glam rock'i ansambel pärit Suurbritanniast Bradford, Yorkshire'ist, mis loodi 1965. aastal. Bänd leidis edu nii kodu- kui ka välismaal pärast Mike Chapmani ja Nicky Chinni liitumist bändiga. Aastate jooksul on neil olnud erinevaid koosseise ning nad on endiselt aktiivselt tuuritav ansambel. Nende kuulsaimad lood on "If You Think You Know How to Love Me", "Don't Play Your Rock 'n' Roll to Me", "Lay Back in the Arms of Someone". Nende kõige kuulsam laul "Living Next Door to Alice" saavutas viienda koha UK Singles Chart järjestuses ning 1977. aasta märtsis 25. koha Billboard Hot 100-s.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Algusaastad[muuda | muuda lähteteksti]

Algul oli bändi nimi "The Yen", siis "The Sphynx", hiljem "Essence" ja pärast seda "The Four Corners". Bänd loodi 1965. aastal Ron Kelly ja Alan Silsoni juhukohtumisel Moore'i muusikapoes (Moore's Music Shop) 1963. aasta oktoobris. Kaks päeva pärast seda kohtumist liitus nendega ka Chris Norman. Kuid leidmata basskitarristi, harjutasid nad koos kuni aasta. Bändi koosseisu muutis terviklikuks basskitarristi Terry Uttley liitumine 1965. aasta alguses. The Yen'i esimene esinemine oli Birkenshaw koolis veebruaris 1965. Bändis olid Chris Norman (vokaal/kitarr), Terry Uttley (basskitarr, vokaal), Alan Silson (soolokitarr, vokaal), Ron Kelly (trummid). "Essence"'i nime all tuuritasid nad mööda Bradfordi väikeseid klubisid ja ümberkaudseid kogukondasid kuni nad läksid laiali 1966.a. "The Black Cats"'i bändis olid tol ajal Peter Eastwood (kitarr/vokaal) ja Arthur Higgins (bass), kui Ron Kelly nendega 1966.a septembris liitus. Kelly asendas tolleaegset trummarit. Alan Silson ühines bändiga algupäraselt Pete Eastwoodi kõrval, kuid Eastwood lahkus üsna pea ja tema asemele tuli Chris Norman. 1967. aasta novembris nimetas bänd ennast ümber "The Four Corner".

Aprillis 1968 leidis grupp endale mänedžeri Mark Jordani, kes soovitas neil nime muuta "The Elizabethansiks". Sellest peale tegutses bänd profibändina ja selle liikmed hakkasid oma töö eest saama suuremat tasu. Juunis 1968 Terry Uttley ühines bändiga Arthur Higginsi asendusena, kes oli lahkunud, et täiendada oma haridust. 9. detsembril 1968 oli grupi esimene avalik teleesinemine Yorkshire Television'i uudistes ja ajakirjas Calendar. Augustis 1969 esinesid nad kahe lauluga BBC telesaates "High Jinx". Oma edust vaimustunult Jordan lasi neil lindistada bändi esimese demolindi. Jaanuaris 1970 RCA näitas bändi vastu suurt huvi ning soovitas taaskord nimemuutust. Seekord muutus see "The Kindnessiks". Singel "Light of Love"/"Lindy Lou" lindistati 3. aprillil 1970. Müüdi vaid 300 eksemplari ja pärast seda lõpetas RCA grupiga lepingu.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Praegune koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Endised liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]