Siugja Sulepea kirjandusauhind

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siugja Sulepea kirjandusauhind on kord aastas, ussimaarjapäeval välja kuulutatav kirjandusauhind, mis on mõeldud kahe ussimaarjapäeva vahel parima kirjandusteose avaldanud Eesti autorile.

Esimene Siugja Sulepea auhinna saaja kuulutati välja 2009. aasta 8. septembril ja selle sai Holger Kaints lühiromaani "Lennukivaatleja" eest. Teine auhinna saaja kuulutati välja 2010. aasta 13. septembril ning selle sai Indrek Koff oma teosega "Eestluse elujõust".[1] Kolmandat korda kuulutati Siugja Sulepea auhind välja 13. septembril 2011 ning selle pälvis Urmas Vadi. 2012. aasta auhinna sai Paavo Matsin, 2013. aasta auhind läks luuletaja Helen Kallastele.

2012. aasta 17. mail kuulutati välja ja anti üle Siugja Sulepea eriauhind võõrkeelse teose eest. Selle pälvis Groningeni ülikooli soome-ugri keelte ja kultuuride professor Cornelius Hasselblatt.

Kirjandusauhinna algatasid ja andsid üle kirjanikud Peeter Helme, Asko Künnap, Jürgen Rooste ja Karl Martin Sinijärv. Auhinna sisuks on graveeritud sulepea, õhtusöök žürii liikmetega ja võimalus osaleda järgmise aasta auhinnasaaja valimisel.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]