Simon Sebag-Montefiore

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Simon Sebag-Montefiore Tallinna kirjandusfestivalil HeadRead mais 2010. Pildistas Avjoska.

Simon Jonathan Sebag Montefiore (sündinud 27. juunil 1965 Londonis) on juudi päritolu Briti ajaloolane, kes on spetsialiseerunud Venemaa ja Nõukogude Liidu ajaloole.

Ta on rahvuselt juut. Tema isa Stephen Eric oli arst ja ta pärines mõjukast sefaradi juudi suguvõsast, kuhu kuulus diplomaate ja pankureid kõikjal Euroopas. Tema ema Phyllis April oli romaanikirjanik ning pärines vaesest õpetlaste perest. Ema vanemad olid Leedu juudid, kes püüdsid emigreeruda New Yorki, aga neid peteti ja tõsteti laevalt Iirimaal Corkis välja.

Sebag Montefiore õppis Cambridge'i ülikoolis ajalugu. 1990-ndatel reisis ta palju endise NSV Liidu territooriumil ning kirjutas ajalehtedele Sunday Times, New York Times, The New Republic ja Spectator.

Tema raamatud on tõlgitud enam kui 35 keelde ja muutunud ülemaailmseteks bestselleriteks. Need on võitnud ka hulgaliselt kirjandusauhindu. Tema teos "Stalin" võitis 2004. aasta Briti raamatuauhinna aasta parima ajalooraamatu kategoorias. "Noor Stalin" võitis Los Angeles Timesi raamatuauhinna parima eluloo kategoorias ja kaks filmikompaniid on ostnud selle linastamise õiguse.

Sebag Montefiore on Kuningliku Kirjandusühingu liige. Tema abikaasa Santa Montefiore on samuti romaanikirjanik. Nad elavad koos oma kahe lapse Lily ja Sashaga Londonis.

Teosed eesti keeles[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]