Sherlock New Yorgis

Allikas: Vikipeedia
"Sherlock New Yorgis"
"Elementary"
Žanr krimidraamasari
Stsenarist Robert Doherty
Peaosades Jonny Lee Miller
Lucy Liu
Aidan Quinn
Jon Michael Hill
Tunnusmuusika helilooja Sean Callery
Zoe Keating
Riik  Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Hooaegu 7
Jagusid 154
Tootmine
Jao kestus 42 minutit
Linastamine
Kanal  Ameerika Ühendriigid CBS
 Eesti TV3
Esmaeeter  Ameerika Ühendriigid 27. september 2012 –
 Eesti
Eesti kanal TV3
Välislingid
Ametlik koduleht Muuda Vikiandmetes
Sissekanne IMDb-s

"Sherlock New Yorgis" (originaalpealkiri "Elementary") on USA telekanali CBS krimitelesari. Sarja "Sherlock New Yorgis" loojad on kirjanik Arthur Conan Doyle'i loodud Sherlock Holmesi tegelaskuju toonud tänapäeva New Yorki.

Sarja peategelased on ekstsentriline, irooniline ja tahumatu Sherlock Holmes, teda mängib Jonny Lee Miller, ja silmapaistvalt viisakas Joan Watson, keda mängib Lucy Liu. Holmes on endine Scotland Yardi nõustaja,[1] kes kolis Suurbritanniast USA-sse, et suruda alla oma heroiinisõltuvust[1]. Brooklyni kutsus ta New Yorgi politseikapten Thomas Gregson, keda kehastab Aidan Quinn. Sarjas töötas ta koos Sherlockiga Scotland Yardis pärast 9/11 rünnakuid. Brooklynis jagab Sherlock elamist Watsoniga, kes algselt oli tema isa rahastatud protežee[1] ning hiljem sai temast Sherlocki õpilane ja partner, kellega koos kuritegudele lahendusi otsida, rakendades nn deduktiivset meetodit.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Roll Näitleja
Sherlock Holmes Jonny Lee Miller
Dr. Joan Watson Lucy Liu
politseikapten Thomas Gregson Aidan Quinn
Oliver Siebeck uurija Marcus Bell
Jamie Moriarty / Irene Adler Natalie Dormer
Mycroft Holmes Rhys Ifans
Gareth Lestrade Sean Pertwee
Kitty Winter[2] Ophelia Lovibond[2]
Morland Holmes John Noble

Krimidraamasarja "Sherlock New Yorgis" on USA-s näidatud viis hooaega. Eestis on telesarja näidanud TV3 ja Sony TV.

3. hooaeg Sony TV-s[muuda | muuda lähteteksti]

Kuupäev Osa Lühisünopsis
27.03.2017 "Enough Nemesis To Go Around" Holmes naaseb pärast MI6-st vallandamist koos uue õpilasega New Yorki ja on valmis kohe New Yorgi politseiga koostööd alustama[3]. Koos Kitty ja Watsoniga lahendatakse topeltmõrvajuhtum.
28.03.2017 "The Five Orange Pipz" Kitty õpetamine jätkub; samaaegselt uurivad Sherlock ja Watson ohtlike mänguasjade tootja ja tema advokaadi mõrva. Mõrvad lahendatakse ja pipzid (GHB-ga) saadakse need varastanud jooksus oleva FBI töötaja sõidukist kinnipidamisel kätte.[4]
29.03.2017 "Just A Regular Irregular" Watson pakub Kittyle koostööd kinnisvaraärimehe Keswiki tabamiseks, samal ajal pöördub Sherlocki poole temaga koostööd tegev matemaatik Harlan Emple (mängib Rich Sommer), kes mõistatusemängus "Belphegor Number"[5] (Belhegori algarv) satub leidma teise matemaatiku laiba. Tema küll vabaneb süüst, kuna pidas samal ajal Columbias loengut. Sherlock uurib koos Belliga matemaatikute mõrvu. Oma asjatoimetustes jõuab Sherlock ka Watsoni koju, seal satub ta peale täiesti paljale Watsoni voodikaaslasele, keda mängib Raza Jaffrey. Matemaatikamängu müsteeriumi uurides jõuavad nad järgmise kahtlusaluseni, skisofreenikust matemaatiku Byron Lowenthalini, kelle leiavad samuti tapetult. Vahepeal selgub, et Sherlocki matemaatikaekspert Harlan Emple on loonud internetis ajaveebi Mo Shellshocker ja sattunud FBI tagaotsitavate nimekirja. Matemaatikute mõrvar tabatakse, selleks osutus Emple'i poolt avastatud loteriimängu nõrgad kohad avastanud ja loteriimänguga (lotopettusega) rohkelt varandust kokku ajanud matemaatik Paul. Watsoni ja Kitty kinnisvaraärimehe juhtum leidis samuti lahenduse.[6]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 Andreeva, Nellie (7. märts 2012). "Aidan Quinn To Co-Star In 'Elementary', 'Descendants' Amara Miller In '1600 Penn'". Deadline Hollywood. Vaadatud 25.03.2017.
  2. 2,0 2,1 OPHELIA LOVIBOND SET TO RECUR ON “ELEMENTARY” AS SHERLOCK HOLMES’ NEW PROTÉGÉ, cbs.com
  3. Sherlock New Yorgis: Enough Nemesis To Go Around, 28. märtsil 2017
  4. The Five Orange Pipz The Five Orange Pipz, vaadatud 29. märtsil 2017
  5. Belphegor Number, vaadatud 30. märtsil 2017
  6. Synopsis for "Elementary" Just a Regular Irregular, vaadatud 30. märtsil 2017

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]