Sergei Brin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Sergei Brin 2008. aastal

Sergei Mihhailovitš Brin (vene keeles Сергей Михайлович Брин; sündinud 21. augustil 1973 Moskvas) on Venemaal sündinud Ameerika arvutiteadlane ja ettevõtja. Ta asutas koos Larry Page'iga Google'i. Brin on Google'i emafirma Alphabet Inc. president. 2018. aasta veebruari seisuga on Brin rikkuselt maailma kolmeteistkümnes inimene, hinnanguliselt on tema varade väärtus 47,5 miljardit USA dollarit.[1]

Brin immigreerus Ameerika Ühendriikidesse koos perega Nõukogude Liidust 6-aastasena. Ta sai bakalaureusekraadi Marylandi ülikoolis, astudes oma isa ja vanaisa jälgedes ja õppides matemaatikat, samuti arvutiteadust. Doktorikraadi arvutiteaduse alal asus ta omandama Stanfordi ülikoolis. Seal kohtas ta Larry Page'i, kellega hiljem sõbrunes. Nende magamistuba oli täis odavaid arvuteid ja nad rakendasid Brini andmekaevandamise süsteemi, et luua veebi otsingumootorit. Programm sai Stanfordis populaarseks ja nad katkestasid oma doktoriõpingud, et luua renditud garaažis Google.

Sergei isa on matemaatikaprofessor Marylandi ülikoolis ja ema on teadur NASA Goddardi kosmoselennukeskuses.[2][3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Sergey Brin profile". Forbes. Vaadatud 24.01.2018.
  2. Malseed, Mark (veebruar 2007). "The Story of Sergey Brin". Moment Magazine. Originaali arhiivikoopia seisuga 21.01.2013.
  3. Smale, Will (April 30, 2004). Profile: The Google founders, BBC News; vaadatud 7.01.2010.