Seevetal

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vapp
Seevetali valla paiknemine Harburgi kreisis

Seevetal on vald Saksamaal Alam-Saksi liidumaal Harburgi kreisis.

Valla pindala on 105,20 km². 31. detsembril 2017 elas seal 41 260 inimest. Vald asub umbes 20 km Hamburgist lõunas ja 15 km Winsenist läänes. Valla keskus on Hittfeldi külas. Vald on nime saanud Seeve jõe järgi.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Püha Mauritiuse kirik Hittfeldis

1. juulil 1972 ühendati 19 iseseisvat väiksemat omavalitsust uueks Seevetali vallaks. Need 19 linnakest ja küla on Beckedorf, Bullenhausen, Emmelndorf, Fleestedt, Glüsingen, Groß Moor, Helmstorf, Hittfeld, Holtorfsloh, Horst, Hörsten, Klein Moor, Lindhorst, Maschen, Meckelfeld, Metzendorf, Ohlendorf, Over ja Ramelsloh.

Maschen ketassõlg
Metzendorf-Woxdorfi pea matus

Paljudel nendest linnakestest on rikas ajalugu: Ramelsloh olemasolu on esmakordselt tõendatud 845. aastal, Maschenit on esmakordselt mainitud 1294. aastal ja Hittfeld tähistas oma 900. aastapäeva 2007. aasta juunis. Püha Mauritiuse kirik Hittfeldis pärineb 12. sajandist. Märkimisväärsed arheoloogilised leiud piirkonnas on Metzendorf-Woxdorfi pea matus umbes aastast 2200 eKr või varakristlik Mascheni ketassõlg, mis on püsiväljapanekus lähedases Hamburgi arheoloogiamuuseumis.

Sõpruslinn[muuda | muuda lähteteksti]