Sebastian Faulks

Allikas: Vikipeedia
Sebastian Faulks

Sebastian Charles Faulks (sündinud 20. aprill 1953 Donningtonis, Berkshire’is, Suurbritannias) on Briti kirjanik, ajakirjanik ja meediapersoon. Ta on Briti impeeriumi ordu komandör (CBE). Eelkõige on tuntud tema ajalooromaanide triloogia, kuhu kuuluvad The Girl at the Lion d’Or, Birdsong ja Charlotte Gray. Ta on avaldanud ka romaane, mille tegevus toimub nüüdisajal, ja järje James Bondi raamatutele, pealkirjaga Devil May Care.

Elulugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kasvuaastad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Faulks sündis 1953. aastal Peter and Pamela Faulksi peresse. Tema isa oli sõjaväelane, kellest hiljem sai jurist ja kohtunik. Tema vanem vend, parun Edward Faulks on jurist ja Suurbritannia kuninganna nõunik. Sebastian Faulks õppis Elstree Schoolis Readingis ning jätkas haridusteed Wellington College’is Berkshire’is. Ta õppis Cambridge'i Ülikooli Emmanuel College’is inglise keelt. 2007. aastal nimetati ta selle auliikmeks.

Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pärast ülikooli lõpetamist elas Faulks aasta aega Prantsusmaal. Inglismaale naasmise järel töötas ta õpetajana Camden Townis asuvas erakoolis ja seejärel ajakirjanikuna. Faulksi esimene romaan A Trick of the Light ilmus 1984. aastal. Sama ajal jätkas ta tööd ajakirjanikuna ning sai 1986. aastal ajalehe The Independent olulisimaks kirjandustoimetajaks. 1989. aastal sai Faulksist Independent on Sunday asetoimetja. Samal aastal ilmus tema esimene romaan alaloosarjast, mille tegevus toimub Pranstsusmaal – The Girl at the Lion d’Or. 1991. aastal lahkus ta The Independentist ja kirjutas mitmetele erinevatele ajalehtedele.

1993. aastal ilmunud romaani Birdsong edu järel loobus Faulks ajakirjanikutööst ja keskendus raamatute kirjutamisele. Alates sellest on ta avaldanud seitse romaani. 1993. aastal valiti Faulks Kuningliku Kirjandusliidu liikmeks ja 2002. aastal omistati talle panuse eest kirjandusse Briti Impeeriumi Komandöri orden.

Faulks asutub sageli üles Briti tele- ja raadiokanalites. Alates 1998. aastast on ta olnud meeskonnakapten BBC Radio 4-i kirjanduslikus mälumängus The Write Stuff, mille käigus osalejad kirjutavad igal nädalal etteantud autori loomingule tugineva pastiši. Oma saate tarbeks valminud kirjutistest on Faulkskoostanud raamatu Pistache. 2011. aastal oli BBC Two telekanali eetris neljaosaline sari Faulks on Fiction, kus kirjanik heitis pilgu Briti romaanile ja selle tegelastel. Sama pealkirja all ilmus ka sarjaga seotud raamat.

Eraelu[muuda | redigeeri lähteteksti]

1989. aastal abiellus Faulks Veronica Youlteniga. Neil on kolm last – pojad William (sündinud 1990) ja Arthur (sündinud 1996) ning tütar Holly (sündinud 1992). Faulks on West Ham Unitedi jalgpalliklubi fänn. Oma hobideks nimetab ta tennist ja veini.