Sander Õigus

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Koomik Sander Õigus esinemas festivalil tARTuFF 9. augustil 2012 Tartus, Raekoja platsil.
Koomik Sander Õigus tARTuFFil.

Sander Õigus (sündinud 13. novembril 1989[1]) on Tartust [2] pärit Eesti lavakoomik, kes esineb Comedy Estonia korraldatud stand-up comedy üritustel. Ta on üks eesti stand-up skeene kujundajaid ja teda peetakse eesti parimaks püstijalakoomikuks.

Sander jutustab pikki ja piinlikke lugusid nii oma lapsepõlvest kui ka igapäevastest tähelepanekutest elust enesest. Tema lood on pikitud rohke enesekriitika ja värvikate sisekaemustega[3].

Sander Õigus on Eestis tuuritanud nelja täispika sooloetendusega[3]:

Esimesed Triibulised[muuda | muuda lähteteksti]

"Esimesed Triibulised" oli Sander Õiguse 2016. aastal alguse saanud esimene soolotuur, üle Eesti anti 19 etendust[3] ja praegu on see ka internetist leitav. Õigus ise tahtis oma esimeses täispikas etendustesarjaga eesti inimestele eestikeelset stand-up'i tutvustada.

Hoopis Teine Tera[muuda | muuda lähteteksti]

2017. aastaks oli Õigus välja töötanud oma teise täispika show "Hoopis Teine Tera"[3]. Erinevalt esimesest tuurist, kus esitamisele tuli pigem pehmem materjal, et Eesti inimesi liiga agressiivse huumoriga mitte ehmatada, läks Õigus seekord peale teadmisega, et inimesed juba teavad, mida nad on kuulama tulnud. Hoopis Teist Tera etendati üle Eesti 28 korda.

Kolmandas Isikus[muuda | muuda lähteteksti]

2018. aastal läks Õigus tuuritama oma kolmanda täispika show'ga, millega esineti vähemalt 20 saalis üle Eesti[3].

Neljanda Seina Taga[muuda | muuda lähteteksti]

Sander Õiguse neljas sooloturniir on rekordiline, ükski eesti koomik ei ole veel välja töötanud nelja täispikka sooloesitust. Neljanda Seina Taga soolotuur sai alguse 2019. aastal ja tuuritamine käib.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]