Rohevetiktaimed

Allikas: Vikipeedia
Rohevetiktaimed
"Siphoneae" Ernst Haeckeli teosest "Kunstformen der Natur", 1904
"Siphoneae" Ernst Haeckeli teosest "Kunstformen der Natur", 1904
Taksonoomia
Domeen Eukarüoodid Eukaryota
Riik Taimed Plantae
Hõimkond Rohevetiktaimed Chlorophyta
Klassid[1]

Rohevetiktaimed (Chlorophyta) on rohevetikate hõimkond (ka rohevetikad kitsamas mõttes), kuhu kuulub umbes 500 perekonda 8000 liigiga fotosünteesivaid eukarüootseid organisme. Nagu maismaataimedki, sisaldavad rohevetiktaimed klorofülli a ja b ning varuainena on tavaliselt plastiidides olev tärklis. Rohevetiktaimed on seotud mändvetikate ja embrüofüütidega, moodustades üheskoos taimeriigi.

Rohevetikate hõimkonda kuulub nii üherakulisi kui ka hulkrakseid liike. Enamik neist on mageveelised, kui esineb ka suur hulk mereveeliike. Vähesed liigid suudavad elada ka näiteks puutüvedel, olles aerofüütsed rohevetikad.

Süstemaatika[muuda | muuda lähteteksti]

Klassid [2][muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Guiry, M.D. & Guiry, G.M. (2007). Phylum: Chlorophyta taxonomy browser. AlgaeBase version 4.2 World-wide electronic publication, National University of Ireland, Galway. Retrieved on 2007-09-23.
  2. Guiry, M.D. & Guiry, G.M. (2007). "Phylum: Chlorophyta taxonomy browser" (inglise). World-wide electronic publication, National University of Ireland, Galway.{{netiviide}}: CS1 hooldus: mitu nime: autorite loend (link)