Robert Faurisson

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Robert Faurisson
Robert Faurisson en 2014.png
Sünniaeg 25. jaanuar 1929
Surmaaeg 21. oktoober 2018 (89-aastaselt)
Vichy
Amet õpetlane

Robert Faurisson (25. jaanuar 1929 Shepperton, Surrey krahvkond, Suurbritannia21. oktoober 2018 Vichy, Prantsusmaa) oli Prantsuse kirjandusteadlane, kes sai tuntuks kolme kirjaga, mille kirjutas Prantsuse ajalehele Le Monde. Kirjades esindas ta seisukohta, et Teise maailmasõja ajal Saksamaal plaanilist juutide hävitamist ehk holokausti ei toimunud ning väitis, et surmalaagrid olid tegelikult interneeritute laagrid ja neis ei olnud gaasikambreid inimeste tapmiseks.

Faurissoni isa oli prantslane ja ema šotlane. Ta õppis Sorbonne'i ülikoolis ja 19741979 õpetas kirjandust Lyoni ülikoolis.

Tuntuks sai ta raamatutega "Lautréamont" (1971), "Arthur Rimbaud" (1972) ja "Gérard de Nerval" (1977).

Pärast Le Monde'ile saadetud kirjade ilmumist on teda süüdistatud antisemitismis, fašismis ja muudes "poliitiliselt ebakorrektsetes" vaadetes. Tema kirjutatud raamatud, mis said küll algul hea vastuvõtu osaliseks, on nüüdseks lettidelt kadunud ning kirjastused ei soovi uustrükke teha. Sellisest tsensuurist on olnud häiritud mitmed Prantsuse tuntud kirjandusinimesed, kes on teatanud, et Faurissoni vaated holokausti asjus ei tohiks mõjutada tema teiste raamatute väljaandmist.

Faurissoni vaadete pärast on teda mitu korda füüsiliselt rünnanud Prantsusmaa ekstreemsete juudiorganisatsioonide esindajad, mistõttu ta on olnud kuid haiglaravil. Samuti on teda korduvalt kohtusse kaevatud. Toetudes Institute for Historical Review' andmetele, mille töös ta osales, on Faurisson mitmed protsessid ka võitnud.[viide?]