Reisijuht

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Reisijuht on raamat või veebiportaal, mis annab infot mingi piirkonna või marsruudi kohta turisti seisukohast ning jagab reisiks tarvilikke näpunäiteid.

Reisijuhid kirjeldavad valdkondi, mis tavalistes geograafilistes teatmikes palju tähelepanu ei pälvi: transpordivahendeid, majutust, söögikohti ja vaatamisväärsusi. Tihti kirjeldatakse reisijuhtides hindu, poliitilist ja majanduslikku olukorda ning kohalikku kultuuri välismaalase seisukohalt.

Sellealastest raamatusarjadest on maailmas tuntumate seas "Lonely Planet" ja Baedeker. Eesti keeles on avaldatakse näiteks Berlitzi ja Silmaringi reisijuhtide sarja. Samuti Marko Kalduri siseturismi reisijuhid "Rännates läbi Eestimaa", "Avastades Eestimaad", "Salapärane Eesti" ja "Reis ümber Eestimaa". Veebipõhistest reisijuhtidest on tuntud Tripadvisor, Travellerspoint, Wikitravel ja Wikimedia projektide hulka kuuluv Wikivoyage. Eesti keeles jagavad reisinõuandeid reisifoorumid nagu trip.ee, Eesti siseturistidele jagab infot näiteks AvastaEesti.ee, Puhkuseestis.ee, Puhkaeestis.ee ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on loonud Eestit tutvustava mitmekeelse reisiportaali Visitestonia.com.

Ajalooliselt põlvnevad nüüdisaegsed reisijuhid reisikirjadest, mis kirjeldavad võõraid paiku ja maid kellegi konkreetse reisikogemusi läbi ning jagavad rohkem elamusi kui juhiseid.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]