Raivo Hein

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Raivo Hein (sündinud 23. novembril 1966) on eesti ettevõtja, kes 2000. aastal asutas tööpakkumiste portaali CV Keskus.[1]

Lisaks kuulusid Raivo Heinale OÜ Moonfish Media kaudu portaalid Kinnisvaraweb kv.ee, osta.ee ja hydra.ee ning Leedu suurimad portaalid edomus.lt, skelbiu.lt, autogidas.lt, tuktuk.lt jt, mille 2008. aastal omandas meediaettevõte Naspers ja 2014. aastal omakorda meediagrupp Postimees.

Hiljem on Raivo Hein tegutsenud panganduses (LHV Group), energeetikas (Nelja Energia), jaekaubanduses (Puumarket ja Fotoluks) ning kinnisvarainvestorina Eestis ja Hispaanias.

Raivo Hein on ka Eestis tuntud astrofotograaf. Tema taevapiltidest on välja antud raamat "Taeva puudutus", mis ilmus 2011. aasta detsembris. Raamatu pildid on üles võetud temale kuuluvates Tallinnas Veskimöldres ja Saaremaal Selgase külas asuvates observatooriumites. 2013. aastal viis Hein oma Veskimöldres asuva observatooriumi üle Selgasele. Vanemas nendest on monteeringuks Paramount ja teleskoobiks Planewave 17" CDK tüüpi peegelteleskoop. Uuemas ASA N12" teleskoop ja ASA DDM 60 pro monteering.

Raivo Hein on ostnud pileti Briti ettevõtja Sir Richard Bransoni loodud ettevõtte Virgin Galactic korraldatavale kosmosereisile.

Aastast 2002 oli ta Res Publica liige ja kuulus pärast Res Publica ühinemist Isamaaliiduga erakonda Isamaa ja Res Publica Liit. Lahkus erakonnast 2012. aastal. [2]

Aastal 2014 valmis Allfilmis Heini Drui loodud dokumentaalfilm "Otsides valgust", mis räägib Raivo Heina astronoomiahuvist ja plaanist lennata Richard Bransoni Virgin Galactic kosmoselennukiga avakosmosesse.

Alates 2014. aastast on Raivo Hein tegev ka Äripäeva kolumnistina.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Purga, Jano. "Eestlased müüsid CV Keskuse välismaalastele". 26.11.2007. Postimees. Kasutatud 08.01.2018.
  2. Äriregistri päring (Kasutatud 08.01.2018)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]