Raivo Hein

Allikas: Vikipeedia

Raivo Hein (sündinud 23. novembril 1966) on Interneti-ärimees, kelle loodud on Eesti suurim tööpakkumisteportaal CV Keskus.

Lisaks kuulusid Raivo Heinale Moonfish Media OÜ kaudu portaalid Kinnisvaraweb kv.ee, osta.ee ja hydra.ee ning Leedu suurimad portaalid edomus.lt, skelbiu.lt, autogidas.lt, tuktuk.lt jt., mille 2008 aastal omandas meedikompanii Naspers ja 2014 aastal omakorda meedigrupp Postimees.

Hilisemalt on Raivo Hein tegutsenud panganduses (LHV Group), energeetikas (Nelja Energia), jaekaubanduse (Puumarket ja Fotoluks) ja kinnisvarainvestorina Eestis ja Hispaanias.

Raivo Hein on ka Eesti tuntum astrofotograaf. Tema taevapiltidest on välja antud raamat "Taeva puudutus", mis ilmus 2011. aasta detsembris. Raamatu pildid on üles võetud temale kuuluvates Tallinnas Veskimöldres ja Saaremaal Selgase külas asuvates observatooriumites. 2013. aastal viis Hein oma Veskimöldres asuva observatooriumi üle Selgasele. Vanemas nendest on monteeringuks Paramount ja teleskoobiks Planewave 17" CDK tüüpi peegelteleskoop. Uuemas ASA N12" teleskoop ja ASA DDM 60 pro monteering.

Raivo Hein on ostnud pileti Briti ettevõtja sir Richard Bransoni loodud ettevõtte Virgin Galactic poolt korraldatavale kosmosereisile.

Aastast 2002 oli ta Res Publica liige ja kuulus pärast Res Publica ühinemist Isamaaliiduga erakonda Isamaa ja Res Publica Liit. Lahkus erakonnast 2012. aastal. [1]

Aastal 2014 valmis Allfilmis Heini Drui loodud dokumentaalfilm "Otsides valgust", mis räägib Raivo Heina astronoomiahuvist ja plaanist lennata Richard Bransoni Virgin Galactic kosmoselennukiga avakosmosesse.

Alates 2014 aastast on Raivo Hein tegev ka Äripäeva kolumnistina.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Äriregistri päring (Kasutatud 14. juulil 2011)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]