Radikaaldemokraatlik Partei (Hispaania, 1934)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib 1934. aastal tegutsenud erakonnast, aastatel 1871–1880 tegutsenud erakonna kohta vaata artiklit Radikaaldemokraatlik Partei (Hispaania, 1871).

Radikaaldemokraatlik Partei (hispaania keeles Partido Radical Demócrata) oli 1934. aastal Hispaanias tegutsenud erakond.

Erakond asutati 1934. aasta mais Radikaalse Vabariikliku Partei ridadest lahkunute poolt, nende hulgas erakonna asepresident Diego Martínez Barrio, kaks juhatuse liiget ja mitukümmend parlamendiliiget, kes ei toetanud RVP kaldumist paremale ega olnud rahul pärast 1933. aasta parlamendivalimisi moodustatud koalitsiooniga.

"Erimeelsused kerkisid esile seoses taktikaga, mida erakond peaks järgima võimule jäämiseks. Mina rõhutasin avalikult, et meie erakond teostaks omaenda poliitikat, mis on kooskõlas selle doktriini postulaatidega, selle elukäiguga, nende lootustega, mida see oli äratanud," selgitas Martínez Barrio eraldumise põhjuseid. [1]

1934. aasta septembris ühines erakond Radikaal-Sotsialistliku Vabariikliku Parteiga, moodustades Vabariikliku Liidu, mis osales 1936. aasta parlamendivalimistel võitnud erakondade liidu Rahvarinne koosseisus, samas kui RVP järelejäänud osa läks nendele valimistele eraldi ja kukkus täielikult läbi.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]