Pieršamajskaja metroojaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Asukoht Aŭtazavodskaja liin
Pieršamajskaja metroojaam

Pieršamajskaja metroojaam (vene keeles Первомайская (Pervomaiskaja metroojaam), valgevene Першамайская (transkribeerituna Peršamaiskaja metroojaam)) on üks Minski metroo jaamadest Aŭtazavodskaja liinil Leninski rajoonis.

Jaam avati 28. mail 1991 ehk paar kuud pärast Minski metroo teise liini algse osa avamist.[1] Jaamas on ainsana Minski metroo jaamadest kaks 100 meetri pikkust ja 10 meetri laiust perrooni, mille vahel peatuvad rongid.

Jaama avamine oli algselt kavandatud teise liini avamisega samaaegseks, ent liini ehitusel tekkisid tehnilised raskused – jaam asub Svisłači jõe poolt kohale kantud lahtises liivas, mida ei suudetud piisavalt kindlustada. Algselt oli jaama kavandatud üks perroon, ent variseva liiva tõttu tuli projekti muuta ja jaam projekteerida nii, et selle kogupikkus oleks 138 meetrit. Kui metrooliin jätkus mõlemal pool jaama, jaama valmimiseni rongid seal ei peatunud. Pieršamajskaja jaamas on invaliididele mõeldud lift.

Metroojaam on kahe lööviga. Kahe rööpapaari vahel on kolmnurksed sambad, keskel asub kunstilise kompositsiooniga pannoo. Jaama kujunduses on kasutatud halli graniiti ja valget marmorit.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Icon train.svg
Metroojaam Aŭtazavodskaja liinil
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Kupałaŭskaja
Train station.svg
Pieršamajskaja
Praletarskaja Human-go-next.svg