phpBB

Allikas: Vikipeedia
Phpbb3-ccw-logo.png
Kuvatõmmis
Phpbb 3.0 prosilver.png
phpBB 3.0 vaikimisi installatsioon
Arendaja phpBB Limited
Viimane väljalase 3.1.3 / 01. veebruar 2015
Kirjutatud keeles PHP
Keeled 51 keeles (s.h eesti keel)
Arenduse staatus aktiivne
Litsents GNU General Public License
Veebisait www.phpbb.com; www.phpbbeesti.com


phpBB on tasuta allalaaditav foorumitarkvara, mille abil on lihtne luua oma suhtluskeskkond veebis. Kasutajad ei pea samaaegselt online olema, et üksteisega suhelda. Foorumisse talletatakse sõnum või sõnumid, millele teine kasutaja saab vastata. Selline suhtlusviis võib olla eriti kasulik, kui on vaja pikalt arutleda ja argumenteerida, aga ta sobib ka niisama vestlemiseks. phpBB pakub selleks väga ligipääsetavat ja lihtsat süsteemi.

phpBB on avatud lähtekoodiga tarkvara ja küllap on see ka phpBB suurim eelis. See võimaldab kasutajatel tarkvara muuta endale sobival moel. Tänu avatud lähtekoodile on phpBB saadaval paljudes erinevates keeltes. Teiseks eeliseks on see, et phpBB on tavakasutajale täiesti tasuta. Seitsme aasta jooksul, mil phpBB on saadaval olnud, on see kasutust leidnud miljonite kasutajate poolt. phpBB arendajaks on phpBB Grupp, mis asub aadressil phpBB.com.

phpBB ajaloost lühidalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

phpBB sai alguse aastal 2000 James Atkinsoni väikese hobina. Kui uudis sellest levis, lõid ka mitmed teised kampa, et phpBB arendamisel abiks olla. Selle tulemusena nägi sama aasta detsembris ilmavalugst phpBB esimene versioon.

2001. veebruaris algas töö phpBB v2 kallal. Juba suurema meeskonnaga otsustati see nullist uuesti üles ehitada. Võttis ta aega, mis võttis, aga aasta hiljem aprillis 2002. sai phpBB v2 valmis. Sellest ajast peale on phpBB foorumitarkvara saatnud suur menu. phpBBst oli saanud bränd, mida soovisid kasutada paljud, kaasa arvatud paljud suured veebifoorumid.

Järgmine aasta võeti asja juba rahulikumalt. Muudeti nipet-näpet, mis päädis phpBB v2.2 avaldamisega. phpBB kolmas versioon pidi ilmavalgust nägema alles aastaid. Pärast viit aastat kestnud arendust ja lugematuid muudatusi saadi asjaga siiski ühelepoole – phpBB3 koodnimega "Olympus" oli sündinud.

phpBB 3.1 Ascraeus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Uus versioon phpBB 3.1 Ascraeus tuli välja teisipäeval, 28 oktoobril 2014. Antud versiooniga tuli juurde palju uusi võimalusi, ning oli ka parendatuid vanu asju.

Lai phpBB tugi- ja toetajaskond[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kuna phpBB on tasuta ja kergesti vastavalt oma vajadustele kohandatav, on selle ümber tekkinud suur tugi- ja toetajaskond, kes kõik soovivad teistele kasutajatele oma jõu ja nõuga abiks olla. Veebis leidub palju tugifoorumeid, nii inglise kui ka kohalikes keeltes. Veebileht phpBBeesti.com on sulle abiks just eesti keeles. Peale kasutajatoe leiab siit ka erinevaid lokaliseerituid stiile ja modisid.

Lingid ja phpBB Eesti kasutajaskond - phpbbeesti.com[muuda | redigeeri lähteteksti]