Mine sisu juurde

Peter Phillips

Allikas: Vikipeedia

Peter Mark Andrew Phillips (sündinud 15. novembril 1977) on kuninganna Elizabeth II vanim lapselaps. Ta ei ole kuningakoja liige, kuna pärineb naisliinist. Tal pole ka kuninglikku tiitlit. Siiski on ta tavaliselt ametlikel üritustel koos teiste kuningakoja liikmetega. Ta on Briti troonipärimisjärjekorras 15. kohal.

Sünd[muuda | muuda lähteteksti]

Peter Phillipsi vanemad on Mark Phillips ja printsess Anne, kuninganna Elizabeth II ainus tütar. Tal on õde Zara ning kaks poolõde Felicity Tonkin (sündinud 1985) tema isal oma endise armukesega, ja Stephanie Phillips (sündinud 1997) isa teisest abielust.

Räägitakse, et kuninganna olevat tahtnud Peterile anda printsi tiitlit, kuid printsess Anne oli selle vastu olnud. Ka Peteri isa loobus talle abielludes pakutud krahvitiitlist. Nii ei olegi sel mehel ühtegi tiitlit. Arvatakse, et isa ei tahtnud lastele panna selle kandmise kohustust. Seega sai Peterist esimene kuninglik laps, kes sündis tavakodanikuna.

Ametlik teadaanne tema sünnist pandi Buckinghami palee piirdeaiale ning troonipärimisjärjekorras tollal 5. kohal oleva lapse sündi tervitati aupaukudega Towerist.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Peteri vanemate soov pojale normaalset elu võimaldada täideti ning poiss käis väikses maakoolis, enne kui sai piisavalt vanaks, et minna Port Regise ettevalmistuskooli Dorsetis. Hiljem käis ta Gordonstouni koolis Šotimaal. Pärast kooli lõpetamist õppis ta Exeteri Ülikoolis ja sai kraadi sporditeaduste alal.

Praegune elu[muuda | muuda lähteteksti]

Peteril ei ole kuninglikke kohustusi ning ta üritab hoida madalat profiili. Ta ei saa valitsuse käest otsest toetust, kuid tema ema arved näitavad, et mõlemad lapsed saavad igal aastal 15 000 naelsterlingi. Vaatamata kuningliku staatuse puudumisele on ta kohal tähtsatel kuninglikel üritustel.

Öeldakse, et Peter on kuninganna ja prints Philipi lemmiklapselaps. Ta on populaarne ka teiste kuningakoja liikmete hulgas. Perekond on Peterile väga tähtis: ta on kohal mitte ainult oma vanaema ametlikel üritustel, vaid ka kõigil õe Zara ratsutamisvõistlustel. Ta on oma õega silmnähtavalt lähedane. Printsess Anne on andnud oma parima, et neid avalikkuse eest varjul hoida, olles isegi öelnud: "Nad ei ole kuninglikku päritolu, kuninganna lihtsalt juhtub olema nende vanaema."

Alates printsess Diana surmast on Peter olnud printside Williami ja Harry mitteametlik järelevaataja. Printsid on oma tädilastega alati lähedased olnud. Peter oli alati kohal, et toetada oma onupoegi, eriti Harryt. Ta saatis poisse koos nende isaga jalutuskäigul Kensingtoni palee ümber, kus tänati rahvast lillede, sõnumite ja toetuse eest, ning eriti liigutaval hetkel pani Peter oma käe ümber Harry õlgade, kui ümbritsev printsile liiga raskeks muutus.

Peter on eraklik inimene ja ainus kuninganna lapselaps, kes on elanud rahulikku elu. Teda pildistatakse väga harva, kui sündmus ei ole seotud tema töö või kuningliku perekonna üritusega, ja ajakirjandus on talle ka rahu andnud, erinevalt tema õest.

Suhted[muuda | muuda lähteteksti]

Peteril on läinud korda ka oma suhted tütarlastega hoida varjul ning teda on tüdrukutega koos väga harva pildistatud.

Siiski on olnud juhtumeid, kus Peter on jäänud pressile oma käitumisega silma. 1998. aastal nimetas People Magazine ta seksikaimaks kuninglikust soost isikuks. Varsti pärast seda seostati teda Ameerika pärijanna Elizabeth Lorioga. Noortel oli pikk armusuhe ning nad kolisid 2001. aastal kokku. Nad elasid Peteri korteris 8 kuud ja läksid lahku. Ajakirjandusele, kes ootas pulmateadet, tuli see täieliku üllatusena. Elizabeth naasis Ameerika Ühendriikidesse, öeldes eelnevalt ajakirjanikele, et Peter polnud piisavalt täiskasvanud.

Sellest ajast peale on teda seostatud mitme naisega, neist tuntuim on olnud Tara Swain, kellega kestis suhe neli kuud. 2003. aastast alates elab Peter aga koos Kanada päritolu Autumn Kellyga Peteri ema kinnistul Gloucestershire'is. 17. mail 2008 nad abiellusid.