Pegasus (Battlestar Galactica)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pegasus on kosmosesõjalaev telesarjas "Battlestar Galactica". Laev oli uuem, kui Galactica ja see oli üks kahest sõjalaevast (teine oli Galactica), mis suutis Cylonite üllatusrünnakust põgeneda.

Tehniline informatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Mercury-klassi sõjalaevana on, Pegasus uuem, suurem ja võimsam, kui Galactica. See on peaaegu kaks korda suurem, kui Galactica, kuid meeskond on poole väiksem suurema automatiseerituse tõttu. Cylonite rünnakus kolooniatele hukkus üle 700 meeskonnaliikme ja kui Pegasus sattus kokku Galacticaga, teenis laeval umbes 1700 meeskonnaliiget.

Laeval on võimsad relvad (sealhulgas tuumarelvad), 4 suurt lennutekki, laev on varustatud Viper Mark VII hävitajatega, mis on uuemad, kui Viper Mark II hävitajad. Laeva automatiseeritus ja võime toota uusi Vipereid, lubas asendada Galactica kaotused. Lisaks oli laeval simulaatorid, mida kasutati uute pilootide väljaõppeks.

Pääsemine üllatusrünnakust[muuda | muuda lähteteksti]

Pegasus läks veidi enne Cylonite rünnakut 3-kuulisse hooldusse Scorpion´i laevastiku sadamasse, mistõttu olid tema arvutisüteemid välja lülitatud ja pääses seetõttu Cylonite küberrünnakust, mis hävitas ülejäänud sõjalaevade arvutisüsteemid ja kolooniate kaitsesüsteemid. Siiski sai laev mitu raketitabamust ja lennutekkidel toimunud plahvatuses hukkus üle 700 meeskonnaliikme. Kui laeva komandör Helena Cain mõistis, et vasturünnak on mõttetu, andis ta kasu sooritada pime FTL-hüpe. Kuna Cylonid ründasid samal ajal sadamat tuumarakettidega, mis pimestasid mõlema DRADISe, siis jäi laeva põgenemine Cylonitel märkamata ja nad arvasid, et laev hävis rünnakus.

Laeva häving[muuda | muuda lähteteksti]

Laev hävis lahingus New Caprica kohal, sarja kolmanda hooaja alguses, kui laeva komandör Lee Adama keeldus täitmast Galactica komandöri, admiral Adama käsku jääda kaitsma New Capricalt pääsenud tsiviilisikuid ja nende laevu. Lee Adama jättis kõik oma Viperi üksused tsiviillaevade juurde ja sooritas FTL-hüppe New Capricale. Pegasuse saabudes oli Galactica võitlust Cylonite emalaevadele kaotamas ja ei suutnud ka põgeneda, sest laeva FTL-draiverid olid rikkis ja aega rikke parandamiseks nappis. Pegasus hävitas üllatusmomenti kasutades ühe neljast laevast ja tõmbas ülejäänud kolme tähelepanu endale. Sellega sai Galactica tagasi tõmbuda ja Pegasus jäi ilma Viperi kattetuleta kolme laeva vastu võitlema. Kiirelt mõistis Peagsuse komandör, et laeva ei saa enam päästa (Pegasuse FTL-draiverid kaotati pea kohe ja laev oli vaenlase tulest rängalt kahjustatud) ja andis käsu laev maha jätta. Pegasus lukustati enesetapukursile ja viimased meeskonnaliikmed evakuuerusid napilt enne laeva kokkupõrget Cyloni laevaga. Pegasus plahvatas kokkupõrge tulemusel ja parempoolne lennuangaar, mis oli laevast eraldunud, hävitas veel ühe Cyloni laeva.