Põhjamaade Magistriõpe

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Põhjamaade Magistriõpe (inglise keeles Nordic Master Programme) on innovaatilise ja jätkusuutliku energeetika ning inseneriteaduse õppeprogramm. Koostöös osaleb viie Põhjamaa (Islandi, Norra, Rootsi, Taani ja Soome) kuus suurimat ja professionaalsemat ülikooli: KTH, Chalmersi Tehnikaülikool, NTNU, Taani Tehnikaülikool, Aalto Ülikool ja Islandi Ülikool. ISEE (Põhjamaade Magistriõpe innovaatilise ja jätkusuutliku energeetika ning inseneriteaduse) programmis, mis on ülemaailmselt kõrgelt hinnatud energeetika alane õppeprogramm, andes kogu programmi läbinuile tehnikateaduste magistrikraadi.

Põhjamaade Magistriõppe programm võimaldab laialdast spetsialiseerumist. Esimese aasta, esimesel semestril õpivad kõik üliõpilased Stockholmis, Kuninglikus Tehnoloogia Instituudis (KTH). Teisel semestril võib üliõpilane valida spetsialiseerumise paketi, ühest kuuest osalevast tippülikoolist. Kolmandal semestril toimub sügavam spetsialiseerumine, kus jällegi üliõpilane saab valida ühe kuuest ülikoolist. Neljas semester on lõputöö tegemiseks ja kaitsmiseks. Esimese ja teise õppeaaasta vahelisel suvel saavad soovijad osaleda suvekursustel, KTH Ülikooli juures.

Kandideerida saab läbi veebipõhise keskkonna, mida koordineerib Rootsi Riiklik Vastuvõtukomisjon: www.studera.nu. Kandideerida saavad tehnikateaduste bakalaureuse kraadi omavad inimesed. Rahvusvaheliselt tunnustatud keeletesti tulemuse saab saata hiljem. Kandideerimine avatakse 1. detsembril ja suletakse 15. jaanuaril.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]