Pärnu Päikese Kool

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Pärnu Toimetulekukool)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pärnu Päikese Kool (varasema nimega Pärnu Toimetulekukool) on Pärnu linna munitsipaalkool, kus õppetöö toimub põhikooli lihtsustatud õppekava alusel toimetuleku- või hooldusõppes. Koolis toetatakse õpilaste vaimset, füüsilist, sotsiaalset ja emotsionaalset arengut. Õpilastele on loodud võimetekohane turvaline, positiivselt mõjuv ja arendav õpikeskkond mis toetab õpilast ning aitab kaasa õpilase paremaks sotsialiseerumiseks ühiskonnas[1].

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Pärnu Päikese Kool (kuni 31.12.2018 Pärnu toimetulekukool) alustas tegevust 1. septembril 2002. aastal kolme klassikomplektiga. Õpilaste keskmine arv aastate lõikes on 45.[1] Õppekeelteks on eesti ja vene keel[2] .

Kooli eripära[muuda | muuda lähteteksti]

Kool on Pärnu linnas ja maakonnas ainuke eesti- ja venekeelne toimetuleku- ja hooldusõpet pakkuv kool. Koolis õpivad õpilased kes vajavad erituge ning sellega seoses õppe kohandamist ning eriteenuseid. Kooli võetakse vastu õpilasi SA Innove Rajaleidja koolivälise nõustamismeeskonna otsusel ja vanema kirjalikul nõusolekul. Kool nõustab ka vanemaid, viib läbi arenduspäevi, koordineerib koostöövõrgustiku tööd[1].

Eritugi[muuda | muuda lähteteksti]

Erituge rakendatakse õpilasele, kes tulenevalt tema raskest ja püsivast psüühikahäirest, intellekti või meelepuudest või liitpuudest vajab puudespetsiifilist õppekorraldust, -keskkonda, -metoodikat, -vahendeid ning õppes osalemiseks pidevat tugispetsialistide teenust lõimituna sotsiaal-või tervishoiuteenustega või mõlemaga; osaajaga õpet individuaalselt või rühmas või pidevat individuaalset tuge klassis või õpet eriklassis[1].

Kontakt[muuda | muuda lähteteksti]

Rõugu 8a, Pärnu, 80031

Direktor Marju Trumsi

Õppealajuhataja Enela Kase-Tonna

Viited[muuda | muuda lähteteksti]


  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 "Pärnu Toimetulekukool".
  2. "Riigi teataja".