Ottersberg

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vapp
Ottersbergi valla paiknemine Verdeni kreisis

Ottersberg on vald Verdeni kreisis Alam-Saksimaal Saksamaal. Valla pindala on 99,07 km². 31. detsembril 2017 elas seal 12 818 inimest. Vald asub umbes 20 km Verdenist põhjas ja 28 km Bremenist idas.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ottersberg kuulus ilmalikus mõttes 1180. aastal loodud Bremeni peapiiskopkonda. Kuid vaimulikus mõttes kuulus Ottersberg Verdeni piiskopkonda. 1648. aastal muudeti vürstlik peapiiskopkond Bremeni hertsogkonnaks, mida valitseti esmalt personaalunioonis Rootsi – mille katkestas Taani okupatsioon (1712–1715) – ja 1715. aastast Hannoveri krooniga. Hannoveri kuningriik liidendas hertsogkonna reaaluniooni ja hertsogkonna territooriumist sai 1823. aastal loodud Stade regiooni osa.

Geograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Ottersberg asub liivarannal, mis on liustikumoreeni osa Wümme orus. Talvel on madalad alad sageli nädalaid vee all ja moodustavad väärtusliku rahvusvahelise tähtsusega lindude varjupaiga. Ottersberg asub maanteel A 1 Bremeni ja Hamburgi vahel. Bremeni-Hamburgi raudteeliin läbis algselt küla lõunaosa. Pärast Teist maailmasõda arenes jaama ümbruse piirkond raudteest lõunasse. Jaama kutsutakse Ottersberg (Hannover), kuna see asub ajaloolisel Hannoveri maal.

Kultuur[muuda | muuda lähteteksti]

Kunstnik Otto Modersohn (1865–1943) elas Ottersbergis ja on maetud Quelkhorni kirikuaeda.

Juudi kalmistu asub Otterstedti ja Ottersbergi tee ääres, seal on 27 juudi hauakivi Ottersbergi piirkonnast, kes surid aastatel 1835–1920. Kalmistu on kaitsealune kultuurisäile.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]