Orthodox Celts

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Orthodox Celts esinemas Banja Lukas

Orthodox Celts (inglise keeles 'õigeusklikud keldid') on serbia ansambel, mis mängib rokimõjulist iiri folkmuusikat. Vaatamata nende kodumaal tavatule žanrivalikule on Orthodox Celts üks Serbia tuntumaid rokkbände ning on mõjutanud ka nooremaid serbia ansambleid, nagu Alfapop (algselt Tir na n'Og) ja Irish Stew of Sindidun.

Ansambel sai alguse 1992. aastal Belgradis, esimene plaat tuli välja 1994. Orthodox Celts alustas tegevust traditsioonilise iiri muusikaga, kuid ajapikku hakkas kasutama aina enam omaloomingut. Laulude sõnad on enamasti kirjutanud laulja Aleksandar "Aca Celtic" Petrović, muusika viiulimängija Ana Đokić. Kõik nende laulud on inglise keeles, kuid ansamblil on ka instrumentaalpalu. Tavapäraselt tähistab Orthodox Celts püha Patricku päeva suure kontserdiga Belgradis. Samuti esineb bänd Belgradi õllefestivalil igal aastal selle algusest saati 2003. aastal (ainus erand oli 2004. aastal, mil osa festivaliprogrammist jäi ära tehniliste probleemide tõttu).[1]

Tänapäeval mängivad Orthodox Celtsis Aleksandar Petrović, Dejan Lalić, Nikola Stanojević, Vladan Jovković, Dejan Grujić, Dušan Živanović ja Bojan Petrović. Varem on ansamblisse kuulunud ka Ana Đokić, Dejan Jevtović, Milena Simijonović, Ivan Brusić ja Dejan Popin. Bändi plaadid on ilmunud plaadifirmades Take It Or Leave It, ITMM, Metropolis Records ja Automatik.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioplaadid[muuda | muuda lähteteksti]

Nimi Aasta
"Orthodox Celts"
1994
"The Celts Strike Again"
1997
"Green Roses"
1999
"A Moment Like The Longest Day"
2002
"One, Two... Five"
2007

Kontserdiplaadid[muuda | muuda lähteteksti]

Nimi Aasta
"Muzičke paralele" (koos ansambliga Pachamama)
1996

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Nimi Aasta
"The Celts Strike Again"
1997
"Galija" (koos Madam Pianoga)
1997

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "2004 Belgrade Beer Fest program at the festival's official site". 2004.belgradebeerfest.com. Vaadatud 2012-02-28. 

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Janjatović Petar "EX YU ROCK enciklopedija 1960–2006", ISBN 978-86-9053

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]