Nickelback

Allikas: Vikipeedia

Nickelback on Kanada rock bänd, mis moodustati Hannas Albertas 1996. aastal Chad Kroegeri ja Mike Kroegeri poolt. Hiljem lisandusid nendega Ryan Peake ja selleaegne trummar Brandon Kroeger (praegune Nickelback'i trummar on Daniel Adair). Nickelback'i muusikat on lühidalt kirjeldatud alternatiiv- või hardrockiks, sealjuures neid liigitatakse ka alternatiivmetali ja post-grunge alla. Liikmed on öelnud, et nad teevad siiski rockmuusikat. Praegu eksisteerib bänd Vancouveris.

Hittsingel "How You Remind Me" nende kolmandalt albumilt Silver Side Up, jõudis Canadian Singles Charti ja Billboard Hot 100 esikusse samal ajal, tehes neist teise Kanada bändi, kes on seda suutnud, esimesteks olid The Guess Who oma "American Woman 'iga". "How You Remind Me" ajast saadik – 2001. aastal – nautis bänd suurt (kuigi mitte kriitilist) reklaamiedu. Nickelback müüs üle 13,5 miljoni albumi Ameerika Ühendriikides ja üle 1,7 miljoni albumi Kanadas, nende albumit müüdi ülemaailmselt 20 miljoni ringis.

Nickelback'i viies stuudioalbum, mis ilmus 2005. aastal, All the Right Reasons on müünud üle 6,1 miljoni albumi USAs ja üle 9 miljoni albumi üle maailma. Tuntumad lood on "Photograph", "Savin' Me", "Far Away", "If Everyone Cared" ja "Rockstar".

Uus album, Dark Horse, ilmus Euroopas 17. november 2008. Kõige rohkem tuntust kogunud lugu on "Gotta Be Somebody". Albumi produtseeris Mutt Lange.

Nickelbacki praegused liikmed on: Chad Kroeger – laulja/kitarr, Ryan Peake – taustalaulja/kitarr, Mike Kroeger – bass, Daniel Adair – trummid