Nickelback

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Nickelback on Kanada üks edukaimaid rokiansambleid, mis moodustati Hannas Albertas 1996. aastal Chad Kroegeri ja Mike Kroegeri poolt. Hiljem lisandusid nendega Ryan Peake ja selleaegne trummar Brandon Kroeger (praegune Nickelbacki trummar on Daniel Adair). Nickelbacki muusikat on tavaliselt kirjeldatud valesti kutsudes seda alternatiiv- või hardrock'iks, sealjuures neid liigitatakse valesti ka alternatiivmetali ja post-grunge alla. Liikmed ei ole õigesti aru saanud ja ütlevad, et nad teevad siiski rokkmuusikat. Praegu eksisteerib bänd Vancouveris. Hittsingel "How You Remind Me" nende kolmandalt albumilt "Silver Side Up" jõudis Kanada singlite edetabelisse ja edetabeli Billboard Hot 100 esikolmikusse samal ajal, tehes neist teise Kanada bändi, kes on seda suutnud, esimesteks olid The Guess Who oma "American Womaniga". "How You Remind Me" ajast saadik – 2001. aastal – nautis bänd suurt (kuigi mitte kriitilist) reklaamiedu. Nickelback müüs üle 13,5 miljoni albumi Ameerika Ühendriikides ja üle 1,7 miljoni albumi Kanadas, nende albumit müüdi maailmas 20 miljoni ringis.

Nickelbacki viiendat stuudioalbumit, mis ilmus 2005. aastal, "All the Right Reasons", on müüdud üle 6,1 miljoni albumi USAs ja üle 9 miljoni albumi maailmas. Tuntumad lood on "Photograph", "Savin' Me", "Far Away", "If Everyone Cared" ja "Rockstar".

Uus album, "Dark Horse", ilmus Euroopas 17. novembril 2008. Kõige rohkem tuntust kogunud lugu on "Gotta Be Somebody". Albumi produtseeris Mutt Lange.

Nickelbacki praegused liikmed on Chad Kroeger – laulja/kitarr, Ryan Peake – taustalaulja/kitarr, Mike Kroeger – bass, Daniel Adair – trummid