Muusikaturism

Allikas: Vikipeedia

Muusikaturism on suurlinna või linna külastamine, et näha muusikafestivale või teisi muusikalisi esitusi. Selline turism on eriti tähtis väiksemates külades, nagu näiteks Glastonburys, samuti ka suurlinnades nagu Glasgows. Muusikafestivale külastavad iga-aastaselt mitmed turistid. Üldiselt reisib rahvusvaheliselt igal aastal ligi 10 miljonit inimest muusika- või kultuurifestivali vaatamiseks või seal osalemiseks. Hiljutine Jam-i ansambli nähtus on kaasaegne näide sellest, mis julgustab muusika turismi. Liikumist “Artful Music Tourist Board” hakati tähistama 2003. aastal muusikute ja nende sõprade poolt baaris Paradiis (Royal Alberti pubi) Londonis, Suurbritannias.

Muusikaga seotud üritused ja asukohad[muuda | muuda lähteteksti]

Iga-aastaselt toimuvad üle kogu maa väga mitmed muusikafestivalid, mis meelitavad ligi väga paljusid välisriikide külastajaid. Maailma suurimaks muusikafestivaliks on valitud Summerfest, mis on 11-päevane üritus Milwaukee linnas Wisconsinis ja kus iga-aastaselt osaleb ligi 1 000 000 inimest. Samuti toimub ka mitmeid iga-aastaseid karnevale ja üritusi, mis sisaldavad muusikat, tantsu ja tänavapidu. Ühed suurimad karnevalid on Rio karneval Brasiilias, kus osaleb igal aastal ligi 500 000 külastajat välisriikidest ja Salvador de Bahia karneval, mis on suurim tänavapidu ning, mis meelitab terve nädala jooksul ligi umbes 2 000 000 inimest. Suurim tänavapidu Euroopas on Notting Hill’i karneval (London, Suurbritannia), kust võtab igal aastal osa umbes 1 000 000 inimest. Armastuse paraadil ja elektroonilise tantsumuusikafestivalil, mis toimusid 1989.- 2010. aastal Saksamaal, oli näha tipptasemel rahvahulka, 1,6 miljonit inimest.

Ülemaailmselt korraldatakse igal aastal sadu Jazz festivale. Neist suurim on Montreali rahvusvaheline Jazz festival, kus on võimalik näha 2,5 miljonit osalejat, kellest kolmandik on turistid. Samuti on linnasid ja piirkondi, mis on aastaringselt peamisteks sihtkohtadeks muusikaga seotud reisidel, nagu näiteks New Orleans Dixielandile, Zydecole ja teistele muusikastiilidele ning Bayreuth festival Saksamaal. Ooperi- ja klassikalise muusika pealinnaks sobivad hästi Viini linn Austrias, Aix-en-Provence festival Prantsusmaal ning La Scala ooperimaja Milanos. Rokkmuusika harrastajatele sobib hästi Suurbritannia. [1]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Music tourism adds plenty of notes to British economy, Alexandra Topping, The Guardian, 15 May 2011