Munalaskme mõisa park

Allikas: Vikipeedia
Munalaskme mõisa park

Munalaskme mõisa park on kaitsealune park Harjumaal Saue vallas Munalaskme külas. Pargi pindala on 13,7 ha.

Park on vabakujuline ja paikneb põhiliselt endise Munalaskme mõisa peahoone ja Munalaskme oja vahel. Mõisasüdame kaart aastast 1888 annab tunnistust sellest, et park on olnud küllaltki suur, selles on olulist osa mänginud Munalaskme oja ja sellest paisutatud veekogude süsteem koos suure hulga saartega. Tänapäevaks on nii see süsteem kui ka parki läbinud teed suuremas osas kadunud.

Munalaskme mõisa pargis kasvab 35 liiki puittaimi, neist võõrliike on osadel andmetel 15, teistel aga 11. Pargis kasvab suuri puid nii kodumaiste (harilik saar ümbermõõduga 265 cm (2005)) kui ka võõrliikide seas (mitu jämedat läänepärna). Ühel lagendikul kasvab rühm lehiseid (euroopa lehis ja eurojaapani lehis), neist jämedaima eurojaapani lehise ümbermõõt oli 2005. aastal 226 cm. Pargi territooriumil kasvavad suured hariliku sireli (Syringa vulgaris), hariliku pihlenela (Sorbaria sorbifolia), tatari kuslapuu (Lonicera tararica) ja hariliku lumimarja (Symphoricarpos albus) rühmad.

Munalaskme mõisa pargi keskkonnaregistri kood on PLO1000252. Kaitseala geograafilised koordinaadid on 59° 11′ 0″ N, 24° 16′ 0″ E.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]