Mine sisu juurde

Layar

Allikas: Vikipeedia

Layar on Amsterdamis tegutsev Hollandi tarkvarafirma, mille asutasid 2009. aastal Raimo van der Klein, Claire Boonstra ja Maarten Lens-FitzGerald. Nad on loonud mobiilibrauseri Layar, mis võimaldab kasutajail leida mitmesuguseid objekte rikastatud reaalsuse abil.

1. septembril 2010 teatas Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum), et Layar on foorumi tehnoloogiapioneeride programmis (Technology Pioneers Programme) 2011. aasta tehnoloogiapioneer.[1]

Tehnoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

Brauser kasutab järgmisi vahendeid:

Nende abil määratakse kasutaja asukoht ja vaateväli. Geograafilise asukoha põhjal lisatakse kaamerapildile mitmesugused lisaandmed, lisades pildile veel ühe infokihi.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Andmed tulevad brauserisse kihtidena. Kihid on REST-tehnoloogia põhised veebiteenused, mis annavad andmeid kasutaja lähedal asuvate huviväärsuste kohta. Kihtide arendamise ja haldusega tegelevad vaba rakendusliidese kaudu kolmandad osapooled[2], Layar kui firma vastutab nende kontrollimise eest enne avalikustamist.

2010. aasta juulis oli Layaris 1000 kihti.[3] 2011. aasta septembris oli Layaris 2993 kihti.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Thirty-One Visionary Companies Selected as Technology Pioneers 2011". Weforum.org.
  2. "Layar Developer Wiki". Layar.pbworks.com. Vaadatud 6.09.2012.
  3. "Layar Company Blog: 1000th layer published". Originaali arhiivikoopia seisuga 27. august 2010. Vaadatud 16. veebruaril 2013.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]