Mine sisu juurde

Mika

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib lauljast; jalgpalluri kohta vaata artiklit Mika (jalgpallur)

Mika

Mika (stiliseeritult MIKA) [ˈmiika] (sünninimi Michael Holbrook Penniman; sündinud 18. augustil 1983 Beirutis) on peamiselt Suurbritannias tegutsev muusik, kellel on leping plaadifirmadega Casablanca Records ja Universal Music.

Tema tuntuimad lood on "Relax (Take It Easy)", "Grace Kelly" ja "Love Today".

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Mika sündis Liibanonis Beirutis. Tema isa on ameeriklane ja ema liibanonlanna. Ta on pere viiest lapsest keskmine. Kui ta oli laps, oli tema perekond sunnitud sõja tõttu Liibanonist Pariisi kolima, ning kui Mika oli üheksa-aastane, kolis pere Prantsusmaalt Londonisse. Eksootilise välimuse tõttu hakati noort Mikat koolis narrima, mis omakorda põhjustas 11-aastasele poisile närvivapustuse. Kuna poisil oli kehv tervis, võttis ema ta koolist ära ja palkas lapse tühje päevi sisustama karmi vene ooperilauljast lauluõpetaja, kes ka Mika imelise hääle avastas. Seitsme kuu pärast leiti talle uus kool. Londonis käis ta järgmistes koolides: Lycée Français Charles de Gaulle, Westminster School ja Royal College of Music, millest ta oma esimese albumi salvestamise ajal välja kukkus.

Muusikakarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Tema esinemised on varieerunud klassikalistest kontsertidest Royal Opera House'is[viide?], British Airwaysile lennumuusika[viide?] ja Orbiti nätsureklaamile meloodia kirjutamiseni. Ta esines BBC raadio 1-s 2006. aasta septembris[viide?] ja The Friday Night Projectis 19. jaanuaril 2007.[viide?] Mika hääleulatus on 3,5 oktaavi[viide?].

Mika esialgne nimi oli Mica, kuid nähes, kui paljud seda c-tähe tõttu valesti hääldasid, muutis ta oma artistinime Mikaks.

2007. aasta jaanuaris tuli ta BBC News's Sound of 2007 küsitluses esikohale.[viide?]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]