Mika

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib lauljast; jalgpalluri kohta vaata artiklit Mika (jalgpallur)

Mika

Mika (stiliseeritult MIKA) [ˈmiika] (sünninimi Michael Holbrook Penniman, Jr.; sündinud 18. augustil 1983 Beirutis) on peamiselt Suurbritannias tegutsev muusik, kellel on leping plaadifirmadega Casablanca Records ja Universal Music.

Tema tuntuimad lood on "Relax (Take It Easy)", "Grace Kelly" ja "Love Today".

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Mika sündis Liibanonis Beirutis. Tema isa on ameeriklane ja ema liibanonlanna. Ta on keskmine laps peres, kus on viis last. Lapsena oli tema perekond sunnitud sõja tõttu Liibanonist Pariisi kolima ning kui Mika oli 9-aastane, kolis pere Prantsusmaalt Londonisse. Eksootilise välimuse tõttu hakati noort Mikat koolis narrima, mis omakorda põhjustas 11-aastasele poisile närvivapustuse. Tervisehädadest tingitult võttis ema poja koolist ära ja palkas lapse tühje päevi sisustama karmi vene ooperilauljast lauluõpetaja, kes ka Mika imelise hääle avastas. Võttis aega 7 kuud enne, kui talle uus kool leiti. Londonis käis ta järgmistes koolides: Lycée Français Charles de Gaulle, Westminster School ja Royal College of Music, millest ta oma esimese albumi lindistamise ajal välja kukkus.

Muusikaline karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Tema esinemised on varieerunud klassikalistest kontsertidest Royal Opera House'is, British Airwaysile lennumuusika ja Orbiti nätsureklaamile meloodia kirjutamiseni. Ta esines BBC raadio 1-s 2006. aasta septembris ja The Friday Night Projectis 19. jaanuaril 2007. Mika hääleulatus on 3,5 oktaavi[viide?].

Mika esialgne nimi oli Mica, kuid nähes, kui paljud seda c-tähe tõttu valesti hääldasid, muutis ta oma artistinime Mikaks.

2007. aasta jaanuaris tuli ta BBC News's Sound of 2007 küsitluses esikohale.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]