Mika

Allikas: Vikipeedia
Mika

Mika (stiliseeritult MIKA) [ˈmiika] (tegelik nimi Michael Holbrook Penniman, Jr.; sündinud 18. augustil 1983 Beirutis) on Suurbritannias elav ja tegutsev laulja, kellel on leping plaadifirmadega Casablanca Records ja Universal Music.

Tema tuntuimad lood on "Relax (Take It Easy)", "Grace Kelly" ja "Love Today".

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Mika sündis Beirutis, Liibanonis. Tema isa on ameeriklane ja ema liibanonlanna. Ta on keskmine laps peres, kus on viis last. Lapsena oli tema perekond sunnitud kolima sõja tõttu Liibanonist Pariisi, Prantsusmaale. Nad kolisid Londonisse, kui Mika oli 9-aastane. Seal kiusati teda eksootilise välimuse pärast, nii et ta sai 11-aastasena närvivapustuse. Ema võttis Mika koolist ära ja palkas lapse tühje päevi sisustama karmi vene ooperilauljast lauluõpetaja, kes ka Mika imelise hääle avastas. Võttis aega 7 kuud enne, kui talle uus kool leiti. Londonis käis ta järgmistes koolides: Lycée Français Charles de Gaulle, Westminster School ja Royal College of Music, millest ta hiljem välja kukkus, lindistades oma esimest albumit.

Muusikaline karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Tema esinemised on varieerunud klassikalistest kontsertidest Royal Opera House'is, British Airways'ile lennumuusika ja "Orbit"i nätsureklaamile meloodia kirjutamiseni. Ta esines BBC raadio 1's 2006. aasta septembris ja The Friday Night Project'is 19. jaanuaril 2007. Mika hääleulatus on 3,5 oktaavi[viide?].

Ta valis oma artistinimeks Mika, sest ta oli pettunud kui tihti inimesed Mica't valesti hääldasid.

2007. aasta jaanuaris tuli ta BBC News's Sound of 2007 küsitluses esikohale.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]