Mihkel Langebraun

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Mihkel Langebraun (sündinud 1986) on eesti esseist.

Lõpetanud Hugo Treffneri Gümnaasiumi 2005. aastal. Lõpetanud 2010.aastal TTÜ bakalaureuseõppes rahvamajanduse erialal. Tema kirjatööd on leidnud äramärkimist koolinoorte ja tudengite esseevõistlustel, näiteks on ta Türi linna tunnuslause "Kevade kodu" autor.

Põhihariduse omandanud Karlova Gümnaasiumi muusikaklassis ja lõpetanud 2004.aastal Tartu I muusikakooli klarneti erialal Tiit Veigeli klarnetiklassis. Tänu sellele on ta koolinoorena tegelenud pikalt muusikaga, sh osaledes rahvusvahelistel võistlustel, esinemisreisidel, vabariiklikel konkurssidel ja paljudel aktustel-jõulukontsertitel-aastapäevadel. Laulnud Tartu Poistekooris, mänginud Tartu Puhkpilliorkestris ja mänginud aastatel 2002-2004 Tartu Klarnetikvintetis. Lisaks on tudengina olnud TTÜ Kammerkoori ja segakoori HUIK! laulja. Tudengina on ta tegelenud ka alpinismiga, läbides 2008/09 Jaan Künnapi Alpinismiklubi baaskursuse, 2009.a õppereisil Elbrusele ja samal suvel vallutanud koos Eesti pikamaajooksja Kaupo Tiisläriga Lääne-Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanci 36 tunniga jalamilt.


Langebraun on avaldanud arvamusartikleid Eesti ajakirjanduses, eelkõige seoses Rail Balticu projekti ja Eesti-Vene piirilepinguga, mis on tekitanud ühiskonnas kriitikat (sh avalikud kirjad Rail Balticu nn "joonlaua trassi" vastu: "222 kiri" ja "4oo kiri"). Sarnaselt Rail Balticule on ta toetanud vastuseisu Eesti-Vene piirilepingu (2014.a) sõlmimisele ilma Tartu rahu viiteta, toetudes õigusteadlaste ja ajaloolaste seisukohale, et viiteta piirileping ei teeni Eesti huve, on põhiseadusega vastuolus ja kahjustab EV õiguslikku järjepidevust. Kontinuiteedi põhimõte on Eesti õigusruumis kesksel kohal olnud peaminister Jüri Uluotsa memorandumist Saksa okupatsiooni ajal. Samuti toetab Langebraun konservatiivset maailmavaadet, rahvaste enesemääramisõigust, kultuurilist mitmekesisust ja piiride kaitsmist. Eeskujuks selles paljuski Austraalia, mis on maailma kõrgema arengutasemega riikide hulgas.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Teoseid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Langebraun, Mihkel 2012. Nganassaan ehk saatusemees: Esseekogu. Tõrva.