Mihkel Langebraun

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Mihkel Langebraun on eesti esseist.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Lõpetanud Hugo Treffneri Gümnaasiumi 2005. aastal ja 2010. aastal TTÜ bakalaureuseõppes rahvamajanduse erialal. Tema kirjatöid on autasustatud üleriigilistel esseekonkursitel.

Maailmavaatelised seisukohad[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 2006–2009 kuulus ta Erakonda Eestimaa Rohelised.[1] Langebraun esitas avalduse erakonnast lahkumiseks 2008.aastal, maailmavaatelistel põhjustel ja erakonna sisemise demokraatia puuduste tõttu. Muuhulgas oli põhjuseks, et erakond asus teostama aktiivset vastupropagandat tuumajaama rajamisele Eestis. Tema lahkumisavaldusele ei reageeritud pika aja vältel, peatades liikmelisuse alles pärast mitmendat järelepärimist.

Langebraun toetab konservatiivset maailmavaadet, rahvaste enesemääramisõigust, kultuurilist mitmekesisust ja piiride kaitsmist. Ta on avaldanud ühiskonnakriitilisi arvamusartikleid Eesti ajakirjanduses, eelkõige seoses Rail Balticu projekti ja Eesti-Vene piirilepinguga, mis on tekitanud ühiskonnas kriitilist vastuvõttu (sh avalikud kirjad Rail Balticu nn "joonlaua trassi" vastu: "222 kiri" ja "4oo kiri"). Sarnaselt Rail Balticuga on ta toetanud ühiskondlikku protesti Eesti-Vene piirilepingu (2014. a) sõlmimisele ilma Tartu rahu viiteta, toetudes õigusteadlaste ja ajaloolaste seisukohale, et viiteta piirileping ei teeni Eesti huve, on põhiseadusega vastuolus ja kahjustab EV õiguslikku järjepidevust. Kontinuiteedi põhimõte on Eesti õigusruumis kesksel kohal olnud peaminister Jüri Uluotsa memorandumist Saksa okupatsiooni ajal.

Harrastused[muuda | muuda lähteteksti]

Õppinud Karlova Gümnaasiumi muusikaklassis ja lõpetanud 2004. aastal Tartu I muusikakooli klarneti erialal Tiit Veigeli klarnetiklassis ning on õpingute vältel osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.[viide?] Laulnud Tartu Poistekooris, mänginud Tartu Puhkpilliorkestris ja mänginud aastatel 2002–2004 Tartu Klarnetikvintetis. Tudengipõlves on laulnud TTÜ Kammerkooris ja segakooris HUIK!.

Harrastaja tasemel on ta tegelenud alpinismiga, läbinud 2008/09 Jaan Künnapi Alpinismiklubi baaskursuse, käinud 2009. aasta õppereisil Elbrusel ja samal hooajal võtnud Lääne-Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanci 36 tunniga jalamilt.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

  • Langebraun, Mihkel. Nganassaan ehk saatusemees: Esseekogu. Tõrva 2012.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Tema artikleid[muuda | muuda lähteteksti]