Miguel de la Madrid

Allikas: Vikipeedia
Miguel de la Madrid

Miguel de la Madrid Hurtado (12. detsember 1934 Colima1. aprill 2012 Mexico) oli Mehhiko poliitik.

Ta sündis tuntud juristi Miguel de la Madrid Castro ja tema naise Alicia pojana. Vanaisa Enrique de la Madrid oli Colima osariigi kuberner. Isa suri, kui poeg oli 2-aastane.

Miguel sai Mehhiko Riiklikust Autonoomsest Ülikoolist bakalaureusekraadi õigusteaduse alal ja Harvardi ülikoolist magistrikraadi haldusjuhtimise alal. Pärast töötas ta Mehhiko Keskpangas ja õpetas Mehhiko RAÜ-s õigusteadust.

1965 sai ta tööle Mehhiko rahandusministeeriumisse, 197072 töötas ta Mehhiko riiklikus naftakompaniis Petróleos Mexicanos. Seejärel töötas ta bürokraadina mitmel kohal Luis Echeverría valitsuses, kuni 1976 määras José López Portillo ta oma valitsuse eelarve- ja plaanimisministriks.

Portillo oli Mehhiko president 1976–82. Kui tema ametiaeg hakkas lõppema, valis ta endale kaks võimalikku järeltulijat: Javier García Paniagua, juhul kui on vaja suuremat poliitilist osavust, ja de la Madrid, kui on vaja suuremaid rahandusalaseid ja halduslikke võimeid. 1982. aasta veebruaris Hispaania peeso devalveeriti ja see pani riigi rahanduse pingelisse olukorda, mis kallutas vaekausi de la Madridi kasuks.

1. detsembrist 1982 kuni 30. novembrini 1988 oli de la Madrid Mehhiko president.

1959 abiellus ta Paloma Cordero Tapiaga. See abielu kestis mehe surmani.