Metropolitan Opera

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Metropolitan Opera fassaad

Metropolitan Opera on New Yorgis Lincoln Centeris asuv ooperiteater. Selles majas avati teater 16. septembril 1966 Samuel Barberi ooperi "Antonius ja Kleopatra" maailmaesietendusega.

Varem asus teater alates loomisest 1883. aastal kuni aastani 1966 vanas hoones, mis pärast uue maja valmimist lammutati.

Ooperimaja on kaetud valge travertiiniga ja sellel fassaadiks on viis kaart. Teatrisse mahub eri tasanditele ligikaudu 4000 vaatajat. Lava on 16 meetrit lai ja 16 meetrit kõrge. Kuldkaunistustega eesriie on maailma suurim. Lava tehniline pool on väga hea, seetõttu on seal võimalus esitada sama nädala jooksul väga erinevaid teoseid. Tavaliselt on kavas seitse etendust nädalas mängides neli või viis ooperit.

Metropolitan Opera on tuntud ka oma raadioülekannete poolest. Esimene raadioülekanne tehti 25. detsembril 1931 Engelbert Humperdincki ooperist "Hans ja Grete".

Koroonapandeemia ajal 2020. aasta märtsis hakkas teater kampaania "Nightly Met Opera Streams" raames näitama tasuta veebiülekannetes paljusid ooperisalvestisi.[1]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  1. New Yorgi Metropolitan Opera näitab koroonaviiruse tõttu veebis ooperisalvestusi. ERR Kultuur, 15.03.2020.