Meenikunno soo

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Meenikunna raba)
Meenikunnu Kamarusjärv
Kamarusjärv Meenikunno soos
Meenikunno soo laudtee idapoolne algus novembris

Meenikunno soo (ka Meenikunna soo ja Meenikunno raba) on Põlva maakonnas Räpina vallas asuv raba. Soo pindala on 1448 hektarit ning turbakihi maksimaalne paksus 6 meetrit (keskmine 2,6 m). Raba edelaosa on tekkinud pärast jääaega kujunenud veekogu kinnikasvamisel, ülejäänud osas on soo arenenud liivale ladestunud turbal.[1] Soo asub koos Nohipalu Valgjärve ja Nohipalu Mustjärvega 1981. aastal soosaarte reliktse floora kaitseks loodud Meenikunno looduskaitseala piirides.[2]

Taimestik[muuda | muuda lähteteksti]

Soo koos saartega on rikas taimestiku ja linnustiku poolest. Eestis harvem ette tulevatest taimedest kasvavad seal näiteks rohekas käokeel ning Nohipalu Valgjärves vesilobeelia ja järv-lahnarohi.

Sealt võib leida Põlvamaal vaid paaris kohas kasvavat soojemast kliimaperioodist pärit II kaitsekategooriasse kuuluvat sarikalist austria roidputke (Pleurospermum austriacum), rohekat käokeelt (Plathanthera chlorantha), pruunikat pesajuurt (Neottia nidus-arvis) ja roomavat öövilget (Goodyera repens), mis on arvatud III kaitsekategooriasse.[3] Metsadest on valitsevad männi enamusega palumetsad, kust leiab rohkesti metsamarju ja seeni.

Pilte[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Meenikunno looduskaitseala. Keskkonnaamet, 2012, vaadatud 20.11.2016.
  2. Eesti looduse infosüsteem. Vaadatud 20.11.2016.
  3. Meenikunno looduskaitseala. Eesti looduse infosüsteem. Vaadatud 20.11.2016.