Matilda II

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Matilda II oli tank mis oli 1937 disainitud ja mida toodeti aastatel 1937-1943. See oli brittide jalaväetank, mida kasutati Teises maailmasõjas.

Teises maailmasõjas[muuda | muuda lähteteksti]

Prantsusmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Sõja alguses kui sakslased ründasid Prantsusmaad olid need tankid sakslate jaoks „raudseinad“ kuna Matildal oli sel ajal üks paksemaid soomuseid. Selleks, et neid hävitada pidid sakslased kas kasutama oma 88mm õhu- ja tankitõrjekahurit või selle ümber manööverdama.

Põhja-Aafrika[muuda | muuda lähteteksti]

Matildad olid ohtlikud ka Põhja-Aafrikas kuna nende soomus oli piisavalt paks, et Itaalia kergetankid ei saanud nende soomusest läbi.[1] Muidugi ei olnud Matilda II palju eeliseid kuna oli aeglane ja oli kerge selle ümber manööverdada.

Vaikne ookean[muuda | muuda lähteteksti]

Matilda II olid ohtlikud Jaapani vastu. Jaapanlastel ei olnud eriti tankitõrjevarustust ning Austraalia kasutas seda eelist ära. Selle nõrkuse tõttu kasutati Matilda II eelised ära nagu paks soomus kiire laadimine jne.

Relvastus ja soomus[muuda | muuda lähteteksti]

Sõja alguses oli Matilda II üks paksemaid soomuseid sõjas 20-78 mm ja relvastus oli QF -2 pounder (40mm), kuulipildur oli Besa kuulipildur . Kui sakslased tulid oma 88mm kaotasid Matildad oma parima eelise ära, aga neid kasutati sõja lõpuni.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

[1]Õun, Mati; Ojalo, Hanno; Imeline Ajalugu (2018). Teise maailmasõja lahingud õhus, maal ja vees.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Mati Õun, Hanno Ojalo, Imeline Ajalugu (2017). Teise maailmasõja lahingud õhus, maal ja vees. Äripäev. Lk 75.{{raamatuviide}}: CS1 hooldus: mitu nime: autorite loend (link)