Marika Mänd

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Marika Mänd (sündinud 11. detsembril 1954) on eesti zooloog ja loomaökoloog.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1978–1992 töötas ta Eesti Teaduste Akadeemia Zooloogia ja Botaanika Instituudis vanemlaborandi, inseneri ja nooremteadurina, 1992–2001 Eesti Põllumajandusülikooli nooremteadurina ja teadurina. Kaitses 2000. aastal filosoofiadoktori kraadi väitekirjaga põllumajandusmaastiku kimalastest. Aastail 2001–2004 oli Eesti Põllumajandusülikooli vanemteadur, 2005–2008 Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi vanemteadur ja dotsent. Alates 2008 töötab Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudis rakendusentomoloogia korralise professorina ja taimekaitse osakonna juhatajana.

Ta on avaldanud üle 50 artikli rahvusvahelise levikuga eelretsenseeritavates teadusajakirjades ja suurel hulgal muid teadus- ja populaarteaduslikke artikleid nii rahvusvahelistes kui ka Eesti väljaannetes. Õpetab Eesti Maaülikoolis taimekahjustajaid, keskkonnasäästlikku taimekaitset, bioloogilise mitmekesisuse kaitset jm distsipliine, samuti annab loenguid ja praktikume Tartu Ülikoolis. Juhatab mitmeid teadus- ja rakendusprojekte. On kuulunud ja kuulub mitmete teadus- ja arendusvaldkonna riiklike probleemkomisjonide koosseisu. Tema juhendamisel on kaitstud 5 doktorikraadi ja mitu teadusmagistrikraadi.

1984–1990 oli Eesti Looduseuurijate Seltsi entomoloogiasektsiooni juhatuse liige. Alates 2009. aastast Eesti Taimekaitse Seltsi juhatuse esimees.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Marika Mänd on Raivo Männi abikaasa. Neil sündis kaks tütart ja poeg.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]