Marie-Chantal

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Marie-Chantal (Kreeka kroonprintsess))
Kreeka kroonprintsess Marie-Chantal

Kreeka kroonprintsess Marie-Chantal (kodanikunimega Marie-Chantal Miller; sündinud 17. septembril 1968) on lasterõivaste disainer, Kreeka kroonprintsi Pavlose abikaasa.

Perekond ja haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Marie-Chantal Miller sündis Londonis 17. septembril 1968 eduka ärimehe Robert W. Milleri ja Maria Clara Pesantase teise tütrena. Tal on õed Pia ja Alexandra ning nad kõik on tuntud oma kuulsate abielude tõttu.

Marie-Chantal sündis Londonis, kuid kasvas kuni kümnenda eluaastani Hongkongis. Tema ja ta õed õppisid (kuid ei lõpetanud) Institut Le Rosey erakoolis Šveitsis 19771982. Selle asemel lõpetas Marie-Chantal Masters Schooli New Yorgis, mis on ka erakool, ning hiljem õppis kunstiajalugu New Yorgi Kunstiakadeemias ja New Yorgi Ülikoolis.

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Marie-Chantal abiellus 1. juulil 1995 Londonis Kreeka kroonprintsi Pávlosega. Enne tseremooniat võttis ta vastu õigeusu. Paaril on viis last:

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2000. aastal asutas printsess oma lasterõivaste ettevõtte, mis toodab rõivaid kaubamärgiga Marie Chantal LLC. Riideid müüakse Ameerika Ühendriikides, Londonis ja Ateenas.

Temalt on ilmunud lasteraamat "The Frog Prince" ("Konnast prints"), mis on ta enda illustreeritud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]