Marie-Chantal

Allikas: Vikipeedia

Kreeka kroonprintsess Marie-Chantal (kodanikunimi Marie-Chantal Miller, 17. septembril 1968) on lasteriiete disainer, Kreeka kroonprintsi Pavlose abikaasa.

Perekond ja haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Marie-Chantal Miller sündis Londonis 17. septembril 1968 eduka ärimehe Robert W. Milleri ja Maria Clara Pesantase teise tütrena. Tal on kaks õde Pia ja Alexandra ning nad kõik on tuntud oma kuulsate abielude tõttu.

Marie-Chantal sündis Londonis, kuid kasvas kuni kümnenda eluaastani Hongkongis. Tema ja ta õed õppisid (kuid ei lõpetanud) Institut Le Rosey erakoolis Šveitsis 19771982. Selle asemel lõpetas Marie-Chantal Masters Schooli New Yorgis, mis on ka erakool, ning hiljem õppis kunstiajalugu New Yorgi Kunstiakadeemias ja New Yorgi Ülikoolis.

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Marie-Chantal abiellus 1. juulil 1995 Londonis Kreeka kroonprintsi Pávlosega. Enne tseremooniat võttis ta vastu õigeusu. Paaril on neli last:

2008. aasta jaanuaris teatasid Marie-Chantal ja Pavlos, et nad ootavad oma viiendat last. 29. juunil sündiski prints Aristide Stavros.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2000. aastal asutas printsess oma lasterõivaste firma, mis kannab kaubamärki Marie Chantal LLC. Riideid müüakse Ameerika Ühendriikides, Londonis ja Ateenas.

Ta on avaldanud lasteraamatu "The Frog Prince" ("Konnast prints"), mille ta ka ise illustreeris.

Välislink[muuda | muuda lähteteksti]