Marie-Chantal

Allikas: Vikipeedia

Kreeka kroonprintsess Marie-Chantal (sündinud Marie-Chantal Miller 17. septembril 1968) on lasteriiete disainer, Kreeka kroonprints Pavlose abikaasa.

Perekond ja haridus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Marie-Chantal Miller sündis Londonis 17. septembril 1968 eduka ärimehe Robert W. Milleri ja Maria Clara Pesantase keskmine tütar. Tal on kaks õde Pia ja Alexandra ning nad kõik on tuntud oma kuulsate abielude tõttu.

Marie-Chantal sündis Londonis, kuid kasvas kuni kümnenda eluaastani Hong Kongis. Tema ja ta õed õppisid (kuid ei lõpetanud) Institut Le Rosey erakoolis Šveitsis 19771982. Selle asemel lõpetas Marie-Chantal Masters School'i New York'is, mis on ka erakool ning hiljem õppis kunstiajalugu New York'i Kunstiakadeemias ja New York'i Ülikoolis.

Perekond[muuda | redigeeri lähteteksti]

Marie-Chantal abiellus 1. juulil 1995 Londonis Kreeka kroonprints Pávlosega. Enne tseremooniat võttis ta vastu õigeusu. Paaril on neli last:

2008. aasta jaanuaris teatasid Marie-Chantal ja Pavlos, et nad ootavad oma viiendat last ning 29. juunil sündiski nende perre Prints Aristide Stavros

Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

2000. aastal asutas printsess oma lasterõivaste firma, mis kannab kaubamärki Marie Chantal LLC. Riideid müüakse Ameerika Ühendriikides, Londonis ja Ateenas.

Ta on ka avaldanud lasteraamatu The Frog Prince (Konnast prints), mida ta ka ise illustreeris.

Välislink[muuda | redigeeri lähteteksti]